איראן: "תקיפה - מסמר אחרון בארון המתים של ישראל"

בעקבות הדיון הציבורי בישראל סביב תקיפה אפשרית באיראן, מפרסם אתר הטלוויזיה האיראנית הרשמית מאמר מערכת חריף התוקף את ישראל ■ "ניתן מכת מוות למי שיפר את ריבונותנו"

"תקיפה צבאית ישראלית באיראן תהיה המסמר האחרון בארון הקבורה של הציונים" - כך מגיבה הטלוויזיה האיראנית הרשמית לדיווחים מישראל, לפיהם ממשלת נתניהו נערכת לאשר פעולה צבאית נגד מתקני הגרעין של טהרן.

האיומים המפורשים נגד ישראל מופיעים במאמר המערכת באתר האינטרנט של הטלוויזיה האיראנית, ולמעשה מדובר בהתייחסות איראנית נוספת לדיון הציבורי בישראל שעלה לכותרות בימים האחרונים, אחרי התבטאותו של רמטכ"ל צבא איראן שאמר כי "פעולה צבאית תגרור תגובה קשה".

"קיימות ספקולציות לפיהן ישראל צפויה לתקוף את מתקני הגרעין האיראניים - איום עליו המשטר הציוני חזר כמה פעמים", נכתב במאמר. "אם הרעיון הזה יתורגם למעשה, הוא יוביל להשלכות אפוקליפטיות על היישות הציונית. זו תהיה התאבדות".

"יש עדיין כאלה בקבינט הישראלי שמתנגדים למהלך הזה", נכתב בהמשך, ולאחר מכן "פורטו" שמות המתנגדים: "שר הפנים אלי ישי, השר לענייני מודיעין דן מרידור, השר משה יעלון, שר האוצר יובל שטייניץ, הרמטכ"ל בני גנץ, ראש המוסד תמיר פרדו, ראש אמ"ן אביב כוכבי וראש השב"כ יורם כהן".

"עם זאת", נכתב עוד, "השר ליברמן והשר ברק תומכים במהלך. גם האמריקנים. אך אחת הסיבות שבגללן קיימת התנגדות בישראל למהלך - היא המודעות ליכולות הצבאיות של איראן".

"ניתן מכת מוות למי שיפר את ריבונותנו"

"מבחינה צבאית, נחשבת איראן למובילה באזור ולאחת המובילות בעולם בתעשיית הטילים", ממשיך מאמר המערכת. "בין היתר פותחו טילים קצרי טווח, לטווח בינוני ולטווח ארוך - ובהם 'פאתח', 'זלזאל', 'רעד', ו'טאופאן'. איראן הצליחה לפתח 50 סוגים של טילים".

במאמר צוטטו קצינים איראנים בכירים שאומרים כי "איראן מסוגלת לפגוע במשטר הציוני עם הטילים שכרגע באמתחתה. מיותר לציין את טיל ה'סג'יל' וה'שיהאב', שהטווח שלהם מסוגל להגיע ל-2,000 ק"מ". עוד נטען כי "איראן כבר מסוגלת לתת מכת מוות לכל גורם תוקפן שיעז להפר את ריבונותה", אולם הודגש כי "יכולותיה הצבאיות של איראן נועדו לשם הגנה על ביטחון המדינה".

"פחות חשובים שורשיו של רעיון התקיפה באיראן וכיצד הם התפתחו במוחותיהם של הישראלים", כותב המאמר מעיר בסיומו - ומאיים: "פחות חשוב גם מי היה יוזם הרעיון האווילי הזה. החשוב הוא שתקיפה ישראלית לא רק תפגע באיזון האזורי במזרח התיכון, כי אם גם תסב אבידות בלתי נתפסות בקרב היישות הציונית".

צרו איתנו קשר *5988