הסטודנטים לרפואה ישבתו מחר; "לא נשב בחיבוק ידיים"

מחר יקיימו הסטודנטים לרפואה בתל אביב הפגנה וישביתו הלימודים ■ "אנו מודיעים כי החל מיום א' הקרוב, ובמידה ולא יחול כל שינוי, יושבתו לימודי הרפואה באוניברסיטת ת"א"

אגודת הסטודנטים לרפואה מגיבה היום (ד') על המשבר בין הממשלה למערכת הרפואית, והסטודנטים מוסרים כי מחר יושבתו הלימודים, עם אופציה להארכת ההשבתה. "בשבועות האחרונים אנו צופים בתדהמה ובחרדה עמוקה בדרך התמודדותה של המדינה עם המשבר הפוקד את מערכת הבריאות הציבורית בישראל", נמסר מהאגודה.

הסטודנטים לרפואה בת"א ציינו כי הם "לא מוכנים להשלים עם הדרך בה בחרה המדינה להתמודד עם ההחלטה של עמיתינו, מתמחים ובכירים כאחד, לעזוב את מערכת הרפואה הציבורית בישראל. אנו רואים בהחלטה של עמיתינו לעזוב את המערכת הציבורית החלטה אמיצה, חריגה וכזו אשר מצביעה על בעיה רחבת היקף בחומרתה. בעיה זו מחייבת את נציגי המדינה להגיע לפיתרון אמיתי ומקיף למשבר".

"אנו, דור ההמשך של רופאים אלו, מודיעים כי אנו מצטרפים למאבק זה ורואים בו מאבק על עתידינו ועתיד יקירינו. מאבק זה יימשך עד אשר תכיר המדינה בקיומו של המשבר הנוכחי, ובצורך למציאת פתרון אמת".

"מחר, יום חמישי, בשעה אחת תתקיים הפגנת תמיכה במאבק בבית החולים איכילוב בהשתתפות כלל הסטודנטים לרפואה מתל אביב. לשם ההגעה להפגנה, יושבתו הלימודים החל מהשעה 12. אנו מודיעים כי החל מיום א' הקרוב, ובמידה ולא יחול כל שינוי, יושבתו לימודי הרפואה באוניברסיטת ת"א. לא נוכל לשוב לספסל הלימודים ולהמשיך את שנת הלימודים כסדרה בהינתן המשבר הנוכחי, הזלזול בחולים וההזנחה הפושעת מצד משרד האוצר ושר הבריאות בטיפול בו. לא נוכל עוד לשבת בחיבוק ידיים".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988