ענת קם החלה לרצות את מאסרה בכלא נווה תרצה

(עדכון) - קם, שהורשעה בריגול חמור, נדונה ל-4.5 שנות מאסר בפועל ■ סנגורה, עו"ד אילן בומבך: "היא מרגישה טוב ומאמינה שהעליון יקצר את עונשה"

ענת קם, שהורשעה בריגול חמור ונדונה ל-4.5 שנות מאסר בפועל, הגיעה היום (ד') לכלא נווה תרצה בליווי בני משפחתה, שם תרצה את עונש המאסר שנגזר עליה. נזכיר כי קם הורשעה בגניבת יותר מ-2,000 מסמכים ביטחוניים מצה"ל והעברתם לעיתונאי "הארץ" אורי בלאו.

לפני כשבוע דחה בית המשפט העליון את בקשתה של קם לדחות את מועד כניסתה לכלא עד ההחלטה בערעור שהגישה, והחל מהיום היא תשהה מאחורי סורג ובריח בכלא הנשים נווה תרצה. בהחלטתו שלא לעכב את עונש המאסר ציינה שופטת העליון מרים נאור כי הסיכוי שעונש המאסר יבוטל נמוך.

לקראת מאסרה התייצבה אתמול (ג') קם למיון מוקדם בכלא, בסיומו הוחלט כי תרצה את עונשה באגף הביטחוני.

סנגורה של קם, עו"ד אילן בומבך, אמר כי קם מרגישה טוב. "היא משוכנעת ומאמינה שבית המשפט העליון יקצר את עונשה בצורה משמעותית, ולכן היא מרגישה כך", אמר בומבך, שסיפר גם על מצב הוריה של קם. "הרגשתם לא קלה בכלל, הם הפנימו את זה שהיא נכנסת לכלא ומקווים שהסיוט הזה ייגמר כמה שיותר מהר". עו"ד בומבך הוסיף כי קם משלמת מחיר על הטעות שעשתה.

קם ערערה בשבוע שעבר על עונשה. עורך דינה אמר אז כי "היא עשתה דבר שהיא מתחרטת עליו", וכי "העונש שהוטל עליה אינו סביר". בטיעוניו השווה עו"ד בומבך את המקרה של קם לפרשיית הריגול של הקצין הבכיר יצחק (יצה) יעקב, שמסר לגורמים ידיעות סודיות בזמן שכיהן כתת-אלוף בצה"ל כמדען ראשי, וקיבל רק מאסר על-תנאי.

צרו איתנו קשר *5988