חרם בן 5 שנים הוסר: בקרוב בארה"ב - סטייק סוס

5 שנים אחרי שהוחרם מימון בדיקות וטרינריות לבשר סוסים המיועד למאכל אדם ע"י הקונגרס האמריקני, הוסר החרם ולמעשה פתח את הדלת לשחיטת סוסים ■ בארה"ב נשמעים קולות בעד ונגד המהלך, שאם ייושם, יישחטו בארה"ב כ-200 אלף סוסים בשנה לשם מאכל

ייתכן שבקרוב יתחילו למכור בארצות-הברית בשר סוסים למאכל אדם. הקונגרס האמריקני ביטל חרם בן 5 שנים על מימון בדיקות וטרינריות לבשר סוסים. פעילי זכויות בעלי חיים במדינה אומרים כי בתי המטבחיים עשויים להתחיל להשתמש בבשר כבר בתוך חודש.

המתנגדים לשחיטת סוסים הצליחו להעביר את החרם על מימון הבדיקות בשנת 2006, אחרי שניסיון לקדם חרם גורף על שחיטת סוסים נכשל. למרות שהקונגרס ביטל את החרם על המימון, לא הקצה בית המחוקקים יותר מדי כסף לבדיקות הווטרינריות. מימון הבדיקות , שמוערכות בכ-5 מיליון דולר בשנה, אמור לבוא מתקציב משרד החקלאות, שגם כך עומד בפני קיצוץ בתקציב.

משרד החקלאות האמריקני פרסם הודעה לפיה, אם יחליטו בתי מטבחיים מסוימים לעשות שימוש בבשר סוס למאכל אדם, ידאגו לפקח על הייצור ולוודא שהוא עומד בתקני הבריאות. בית המטבחיים האחרון ששחט סוסים נסגר בארה"ב בשנת 2007.

למרות שמתנגדי השחיטה טוענים שיקימו קול זעקה אם יוקמו בתי מטבחיים שכאלה, מנגד, נשמעים קולות הטוענים כי המחסור במוסדות כאלה מעודד הזנחה של סוסים. אם יופעלו, מעריכים כי 200 אלף סוסים יישחטו בשנה בארצות-הברית וכי רוב הבשר ייוצא למדינות אירופה ואסיה.