בנק מזרחי-טפחות תובע בעלות על סימן ה"אינסוף"

הסימן המתמטי לאינסוף, "אינפיניטי", נמצא בשימוש במדעים כבר אלפי שנים ■ בבנק מזרחי-טפחות טוענים כי השימוש בו לצורך מסחרי הוא שלהם באופן בלעדי

האם ניתן לתבוע בעלות על סימן מתמטי? בבנק מזרחי-טפחות טוענים שכן. חברת תוכנה ישראלית עיצבה לוגו שעושה שימוש בסימן המתמטי לאינסוף ("אינפיניטי"), אותו סימן מתמטי המופיע בסימן המסחרי של הבנק.

ראשי חברת מג'יקליין נדהמו כשקיבלו מכתב המאיים בתביעה משפטית אם לא יחדלו משימוש בסימן המתמטי בלוגו שלהם. במכתב נטען כי הסמל המסחרי של החברה "דומה בצורה ניכרת לסימן האינפיניטי הייחודי והמפורסם", של הבנק.

"זה פשוט הזוי ולא מתקבל על הדעת", אומר בכיר בחברה, אריאל קוטלר. לדבריו, "הניסיון של הבנק לדרוס ולהפחיד ממש מקומם אותנו. הרי לא סביר שבנק קנה זכויות יוצרים לסימן שקיים כבר אלפי שנים, והוא נחלת הכלל. מה יקרה אם מחר בנק אחר יוסיף את המילה 'פלוס' ללוגו שלו? הוא יתבע כל מי שכותב את הסימן?".

בחברת מג'יקליין אמרו כי אחרי התייעצות עם החברה שעיצבה בעבורם את הלוגו, הם שוקלים תשובה של עורך דין, וכי בכל מקרה אין בכוונתם להפסיק לעשות שימוש בסימן המסחרי.

מבנק מזרחי-טפחות נמסר בתגובה: "נכון ש'אינפיניטי' הוא סימן מתמטי עתיק-שנים, אבל הרעיון של להשתמש בו כלוגו של חברה מסחרית הוא רעיון מקורי שלנו, שהשקענו בו אנרגיה וחשיבה. אם חברה מסחרית אחרת עושה בו שימוש, זו העתקה של רעיון ייחודי שלנו".

צרו איתנו קשר *5988