צפו בתמונות של ספינת התענוגות שטבעה מול חופי איטליה

ספינת נוסעים ענקית עלתה על שרטון סמוך לאי ממערב לחופי איטליה; בהמולת הפינוי נהרגו 8 בני אדם ■ האונייה נשאה על סיפונה כ-3,200 נוסעים ו-1,000 אנשי צוות ■ "הרגשתי כמו בטיטאניק"

נוסעי ספינת התענוגות "קוסטה קונקורדיה" לא דמיינו שכך יסתיים השיט על האונייה המפוארת: לפנות בוקר עלתה ספינת הענק על שרטון סמוך לחופי מערב איטליה והחלה להתמלא מים. הרשויות האיטלקיות החלו בפינוי מהיר של האלפים ששהו על האונייה, שמונה בני אדם נהרגו במהלך הפינוי.

הספינה נשאה על סיפונה יותר מ-3,000 נוסעים ו-1,000 אנשי צוות כשהיא עלתה על שרטון בים התיכון, מערבית לטוסקנה. הנוסעים והצוות הורו להתפנות לאי בקרבת מקום, באמצעות סירות ההצלה וכמה סירות אחרות ששהו בקרבת מקום. בהמולת הפינוי נהרגו שמונה בני אדם, הרשויות חוקרות את נסיבות מותם.

הספינה, באורך של 290 מטרים (שווה לאורכם של ארבעה מטוסי ג'מבו אחד אחרי השני), נעצרה סמוך לחופי האי גיג'יליו אז החלה ליטות על צידה. למרות זאת, הרשויות אמרו כי לא הייתה סכנה שהאונייה תשקע.

על פי עדויות הנוסעים שהיו על הסיפון, במהלך ארוחת הערב נשמע רעש חזק, אך אנשי הצוות הסבירו כי הספינה נעצרה בשל תקלה במכשירים האלקטרונים. רק לאחר מכן התבקשו הנוסעים ללבוש חגורות הצלה. רק בהמשך הם התבקשו ללבוש את אפודות ההצלה. "זה הרגיש ממש כמו הטיטאניק", סיפרה אחד הנוסעות.

"לפתע שמענו רעש עצום, הבנו שהספינה התנגשה במשהו, והכל סביבנו החל ליפול. היו זכוכיות בכל מקום, ואנשים החלו לרוץ ולצרוח בבהלה", סיפר נוסע נוסף.

צרו איתנו קשר *5988