החברה לישראל תזרים 50 מיליון ד' לצים - כפי שהבטיחה

לאחר שצים נקלעה למשבר חמור שהוביל אותה להסדר חוב לפני כשנתייים החברה לישראל הבטיחה כי תזרים לה 50 מ' ד' במסגרת "רשת ביטחון" ■ 50 מיליון דולר נוספים יוזרמו לחברה על ידי מילניום השקעות

החברה לישראל הודיעה היום (ג') כי חברי הדירקטוריון של החברה אישרו את "רשת הביטחון" של חברת צים , במסגרתה עד סוף הרבעון של 2012, החברה תעביר לצים כ- 50 מיליון דולר. היקף רשת הביטחון הוא 100 מיליון דולר, ולפי הודעתה של החברה לישראל, חברת מילניום השקעות אלעד תזרים את ה-50 מיליון דולר הנותרים.

כאמור, לפני כשנתיים גיבשה צים הסדר חוב מהמורכבים שידע השוק המקומי, בו נפרסו חובות בהיקף של למעלה מ-3 מיליארד דולר לעשרות נושים, רובם בנקים זרים. בין נושי החברה היו גם בעלי האג"ח, המחזיקים באיגרות חוב בהיקף של כ-800 מיליון דולר. כעת, שנתיים לאחר הסדר החוב, נחלצת בעלת השליטה בחברת הספנות פעם נוספת לעזרתה.

כחלק מהסדר החוב, נקבעה רשת ביטחון בהיקף של כ-100 מיליון דולר, כאשר ל-50 מיליון דולר אחראית החברה לישראל ול-50 מיליון הדולר הנוספים אחראיות חברות פרטיות של משפחת עופר. משמעות רשת הביטחון היא שבמקרה של החרפה במצב הפיננסי של צים, הסכום יוזרם אוטומטית, כדי לשפר את נזילות החברה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988