החל מהבוקר: הסגל הזוטר משבש את הלימודים באוניברסיטאות

(עדכון) - הסגל הזוטר באוניברסיטאות ת"א, בר-אילן והאוניברסיטה העברית פתחו בשביתה פתוחה, במחאה על דחיית האוצר להסכם שנחתם עם ועד ראשי האוניברסיטאות

במוסדות להשכלה גבוהה ייפתח הבוקר (א') סמסטר ב' של שנת הלימודים תשע"ב, אבל עבור הסטודנטים באוניברסיטאות תל-אביב, העברית ובר-אילן תימשך בינתיים חופשת הבחינות - לפחות באופן חלקי. חברי הסגל האקדמי הזוטר ייפתחו מחר בשביתה במחאה על העסקתם כעובדי קבלן. אי לכך, לא יגיעו מחר המתרגלים אל המוסדות והרצאות של מרצים מן החוץ לא יתקיימו.

בארגון הסגל הזוטר הסבירו כי הסיבה לעיצומים נובעת מכך ש"המשא-ומתן על הסכם שכר חדש עלה על שרטון כאשר המעסיקים - ועד ראשי האוניברסיטאות - חזרו בהם מההסכמות הכתובות והחתומות שהובילו להשהיית הצעדים הארגוניים שהתקיימו בסמסטר הקודם". נוסף על כך, האשימו שם כי "התנהלות זו מהווה הפרת אמון בוטה ומעידה על כך שהמשא-ומתן התנהל בחוסר בתום לב תוך הפרת כל נורמה מקובלת בין מעסיקים לבין עובדים".

חברי הסגל הזוטר הבהירו כי ישובו לעבודה סדירה רק כאשר ייחתם עמם הסכם שכר על פי מזכר ההבנות שהתגבש במגעים שהתנהלו בין נציגיהם לבין ור"ה (ועד ראשי האוניברסיטאות). "השביתה תחודש ללא הגבלת זמן ותהיה מלאה - במסגרתה לא יתקיימו הוראה, תרגול, הדרכה במעבדות, וכן כל המטלות הנלוות לרבות קיום בחנים, מבחנים ובדיקתם. עוד לא יינתנו שעות קבלה וכן לא יהיה מענה למיילים", מסרו שם.

"מודעים לקשיים שייגרמו לסטודנטים"

בארגון הודיעו כי החליטו לנקוט בצעד זה, חרף ההכרה בנזק שהוא מסב: "אנו מודעים לקשיים שצעדים ארגוניים אלה יגרמו לנו ולסטודנטים, אך זאת הדרך היחידה לקדם את מאבקנו למען העסקה הוגנת. בהקשר לכך, אנו מבקשים לציין כי עד כה, מאז סיום סמסטר א', נמנענו מלהפעיל צעדים ארגוניים על מנת להקטין את הפגיעה בסטודנטים בתקופת הבחינות".

המשבר בין הצדדים התגלע אחרי שהממונה על השכר באוצר לא אישר את ההבנות שגובשו ביניהם - שבמרכזן הוחלט על הקצאת כ-40 מיליון שקלים לצורך היענות לדרישות חברי הסגל הזוטר.

מוועד ראשי האוניברסיטאות נמסר בתגובה:"נציגי הסגל הזוטר פוגעים בסגל הזוטר אותו הם מתיימרים לייצג. נציגי הארגון התאהבו ברעיון השביתה ושכחו מהי המטרה לשמה נשלחו על ידי חבריהם בסגל הזוטר. התלהמות. פרובוקציות ושביתה מיותרת שתזיק בראש ובראשונה לסטודנטים, לא ישנו את העובדה שהגענו לקצה גבול הוויתורים מבחינתנו ואנחנו מוכנים לחתום מיידית על ההישגים המשמעותיים שהושגו. השביתה משמעותה שנציגי הסגל זורקים במו ידיהם לפח את ההישגים הרבים שהושגו לאחר חודשים רבים של מו"מ. צר לנו שלא טובת כלל הסגל הזוטר היא זו שעומדת לעייני אותם נציגים".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988