הנקראות ביותר

שטייניץ: הגענו להישגים מרשימים, חייבים למשוך משקיעים

שר האוצר ומנכ"ל משרדו נפגשו הבוקר עם חברי המשלחת הישראלית בכנס משקיעים בכירים בשוק הפיננסי באירופה ■ חיים שני: "בעקבות מסקנות ועדת התחרותיות, מבנה השוק יותר ברור ומובן, ויש נכסים שיהיו הזדמנות למשקיעים"

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ ומנכ"ל משרדו, דורון כהן, נפגשו הבוקר (ה׳) עם חברי המשלחת הישראלית בכנס משקיעים בכירים בשוק הפיננסי באירופה. ״הגעתכם לכאן חשובה עבור הכלכלה הישראלית״, אמר שטייניץ. "ישראל הצליחה בשנים האחרונות להגיע להישגים מרשימים, יותר מאשר הכלכלות האחרות במערב. אבל בכדי שנמשיך ליהנות מרמת צמיחה חיובית, אנחנו חייבים למשוך השקעות לישראל, ולשמור לפחות על אותה רמת השקעות".

לדבריו של מ"מ מנכ"ל משרד האוצר, דורון כהן, הכתף שבכירים מהעולם העסקי נותנים היא חשובה מאוד לישראל. ״כשמנכ"ל ישראלי בחברה בינ״ל מפיץ את המסר אודות הזדמנויות השקעה בישראל, המסר יכול להיקלט בצורה טובה באירופה", אמר כהן.

אחד מהפאנלים המרכזיים בוועידה, עסק בכלכלת ישראל כהזדמנות להשקעה בתקופה זו. יו"ר ישקר, איתן ורטהיימר התמקד בדבריו ביתרונות שיש לכוח האדם האיכותי בישראל. "תחרותיות נקבעת לפי מי שמגיע ראשון לשוק עם הדבר החדשני ביותר. בשביל זה צריך - או לקום מוקדם, או לעבוד מהר או שניהם. וזה בדיוק סוג האנשים שיש לנו בישראל, עם הרבה רעב ויכולת חיבור עם זה שמביא את היתרון". הוא הוסיף כי "האנשים בישראל נחשפים מוקדם ומסתגלים מהר מאוד לטכנולוגיות החדשות ביותר. לאימא יהודייה אין כאב ראש. יש כאב ראש נורא. רק להיות 'בסדר' נחשב לכישלון מוחץ. אנחנו חייבים להיות כוכבים".

מנכ"לית אינטל ישראל וסגנית נשיא אינטל העולמית, מקסין פרסברג אמרה כי "אינטל הגיעה לישראל בפעם הראשונה ב-1974 בהקמה של מרכז התכנון בחיפה. הסיבה העיקרית להגעתה, הייתה איכות כוח האדם, המהנדסים, היכולת שלהם לפתור בעיות בצורה יצירתית ומקורית, ובסופו של דבר לייצר עבור אינטל פתרונות ששימשו את החברה ועדיין משמשים עד היום".

פסברג אמרה כי "אינטל השקיעה עד היום 9.4 מיליארד דולר בישראל, בעוד ממשלת ישראל השקיעה 1.3 מיליארד דולר. השותפות הביאה לכך שהיום בקרית גת מייצרים את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר של אינטל. שילוב של יכולות הנדסיות מדהימות, תשתית חינוך איכותית בארץ, כמות זוכי פרס נובל ביחס לאוכלוסייה, השילוב בין יכולות החינוך יחד עם השקעה ממשלתית - הופכת את ישראל לאטרקטיבית מאוד עבור חברות בינ"ל. שני הדברים הללו שזורים זה בזה - חינוך ותמיכה ממשלתית בהשקעות".

מנכ"ל משרד האוצר לשעבר ויו"ר הוועדה להגברת התחרותיות במשק, חיים שני, הדגיש את ההזדמנות בעת הנוכחית עבור משקיעים. "רבים מהמשקיעים הזרים ראו את השוק הישראלי כקטן ולא תחרותי. בעקבות מסקנות ועדת התחרותיות, מבנה השוק יותר ברור ומובן, וכן יש נכסים ריאליים ופיננסים שיהיו הזדמנות, גם למשקיעים זרים". שני דיבר גם אודות יתרונות הסביבה הרגולטורית הזהירה בישראל וכן אודות משמעת פיסקלית שהיא חלק מהתרבות של ישראל. הוא ציין את העובדה כי שוק העבודה במגזר הפרטי הוא בין הגמישים בעולם.

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
נתח שוק
הסיפורים הגדולים
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!