דיווח: איראן תכננה פיגוע נגד ספינה ישראלית בתעלת סואץ

שני מצרים שנעצרו בחשד כי תכננו לבצע פיגוע בתעלת סואץ, סיפרו כי קיבלו הנחיות וסיוע כספי מאיראן על מנת לפגוע בספינה ישראלית ■ על פי הדיווח, השניים ניסו לגייס פעיל שלישי למבצע - אך נעצרו

הטרור האיראני מתקרב לישראל: אחרי הניסיונות לפגוע ביעדים ישראלים במזרח ובטורקיה, חושף הבוקר עיתון במצרים כי איראן תכננה לפגוע גם בספינה ישראלית בתעלת סואץ. על פי הדיווח בעיתון "אל-אהראם", הודו שני פעילי טרור מצרים שנעצרו כי קיבלו הנחיות ממפעילים ברפובליקה האסלאמית לפגוע בספינה ישראלית שתשוט בתעלה.

השניים, סולימאן רזק עבד אל-ראזק וסלאמה אחמד סלאמה, נעצרו לאחרונה על ידי גורמי ביטחון הפנים במצרים בחשד כי תכננו לבצע פיגוע ראווה בתעלת סואץ. "השניים קיבלו הנחיות ומימון מאיראן על מנת לבצע את הפעולה", דיווח העיתון המצרי. "הם תכננו לגייס שותף שלישי לפעולה, תמורתה היו אמורים לקבל 50 מיליון לירות מצריות". לדבריהם, איראן ניסתה באמצעות הפיגוע לנקום הן בישראל והן במצרים, עמה היחסים רעועים זה עשרות שנים.

בשנה החולפת חלפו ארבע ספינות איראניות בתעלת סואץ, בשני מקרים שונים. שתיים מהן סיירו באזור ושבו לאיראן, אך שתיים מהן המשיכו צפונה - ועגנו בנמל טרטוס שבסוריה. בישראל עקבו בדריכות אחר הפעילות הימית האיראנית הקרובה למים הטריטוריאליים של ישראל, והאשימו את הרפובליקה האסלאמית בפרובוקציה. על פי הדיווחים מהחודשים האחרונים, מסייע חיל הים האיראני לצבא סוריה לדכא את המהומות במדינה.

צרו איתנו קשר *5988