בפעם ה-14 מאז נפילת מובארק: פיצוץ בצינור הגז ממצרים

מחבלים פוצצו במהלך הלילה את הצינור המוביל גז טבעי לישראל ולירדן ■ רק בסוף השבוע האחרון דיווחו כלי תקשורת במצרים כי ישראל אישרה לכוחות הביטחון המקומיים להעלות את הנוכחות בסיני על מנת להתמודד הם ירי הרקטות וניסיונות החבלה בצינור הגז

השקט בסיני שוב הופר: מחבלים פיצצו במהלך הלילה בצפון סיני את הצינור המוביל גז טבעי לישראל ולירדן. מדובר בפעם ה-14 שאספקת הגז מופסקת מאז נפילת שלטון מובארק.

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי הפיצוץ התרחש בצפון סיני, סמוך לעיר אל-עריש. אזרחים המתגוררים בעיר סיפרו לסוכנות הידיעות על רעשים אדירים שנשמעו במהלך הלילה.

אף ארגון לא לקח עדיין אחריות על הפיצוץ הנוכחי. מדובר בפעם ה-14 שאספקת הגז לישראל נפסקת כתוצאה מחבלה בזדון מאז נפילת שלטונו של חוסני מובארק בחודש פברואר בשנה שעברה.

נושא מכירת הגז לישראל הפך בשנה האחרונה לשנוי במחלוקת במיוחד במצרים. רבים מאשימים את מובארק בכך שמכר גז לישראל ולמדינות נוספות במחירים נמוכים ומאשימים אותו ואת בניו בשחיתות וקבלת שוחד. העלאת מחירי הגז הפכה לדרישה עליה נלחמים המהפכנים במצרים, בעוד הכלכלה מקרטעת וההכנסות מתיירות צנחו מאז המהפכה.

המצרים: מגבירים את הנוכחות בסיני

רק בסוף השבוע האחרון טענו גורמי צבא במצרים כי ישראל אישרה באופן חריג להעלות את הכוחות הנמצאים בסיני וזאת על מנת להתמודד עם ירי הרקטות לעבר העיר אילת ולהילחם בהתקפות החוזרות ונשנות בצינור המוביל גז לישראל.

מקורות ביטחוניים מצריים אמרו לסכונות הידיעות "מען" כי בניגוד למה שנקבע בהסכם השלום עם ישראל, אישרו בירושלים את תגבור הכוחות בסיני ב-7 גדודי צבא נוספים. בקהיר מבקשים לדון עם ישראל בשינוי ההסדרים הביטחוניים שנקבעו בהסכם השלום בין שתי המדינות, שלטענתם הפכו את אזור צפון סיני לבלתי ניתן להגנה בשל המגבלות על פעילות הצבא המצרי שם והביאו לכרסום בריבונותם שם.

צרו איתנו קשר *5988