לאחר רכישת אינסטגרם: האם גוגל תגיב ברכישת פינטרסט?

האנליסטים בתחום ההי-טק ממתינים כיצד יגיבו המתחרות של פייסבוק לרכישת אינסטגרם ■ אחת התיאוריות הריאליות ביותר הינה שגוגל תרכוש את האתר החברתי פינטרסט

בשבוע שעבר הודיעה פייסבוק על רכישת אפליקציית הצילום אינסטגרם תמורת כמיליארד דולר, ומאז פרסום דבר הרכישה התחילו האנליסטים לעסוק בשאלה איך יגיבו המתחרים של פייסבוק להודעה שלה?. האנליסטים סקרנים במיוחד לגבי התגובה של גוגל למהלך והם מעלים את האפשרות שגוגל תרכוש בסופו של דבר את האתר החברתי "פינטרסט" (Pinterest).

התיאוריה הזאת מתבססת בין היתר על אמירה של אחד הבכירים בגוגל שהתייחס לנושא הזה בעבר. דייוויד לואי, סגן נשיא גוגל ואחראי על פיתוח החברה התייחס לנושא הזה והביע את עמדתו. לואי, שאחראי בין היתר על תחום הרכישות והמיזוגים בגוגל, אמר שאחת הבעיות של גוגל הינה היכולת "לגלות סרטוני וידאו".

"אם נסתכל על המקום שאנחנו נמצאים בו כרגע, זה ברור שאנחנו צריכים משהו", אמר לואי למגזין ביזניס אינסיידר. "הבעיה המאתגרת ביותר שאנחנו ניצבים מולה הינה גילוי סרטונים, וזאת בעצם האתגר הגדול ביותר שקיים ברשת האינטרנט כרגע. האתרים החברתיים הינם אחד הפתרונות לכך, כמו גם האפשרות לתיוג".

פינטרסט, למי שלא מכיר, הינו אתר אינטרנט שבאמצעותו אנשים יכולים "לנעוץ" את התמונות וסרטוני הוידאו שלהם, ועל כן היא יכולה לעזור לגוגל להתמודד עם הבעיה שלה. האתר מהווה מקור מצויין לגילוי סרטים חדשים ביוטיוב, ולואי הגדיר את האתר כ"תופעה שיוצאת מגדר הרגיל".

צרו איתנו קשר *5988