ההרוגים בתאונה בטבריה: בני הזוג אטיאס ו-6 ילדיהם

(עדכון) - המשטרה התירה לפרסם את שמות ההרוגים בתאונת הדרכים המחרידה שאירעה הלילה בכניסה לטבריה: ההורים רפאל ויהודית אטיאס, בני 41; אביה, בת 17; נריה ואלישיב, תאומים בני 16; שירה בת 10; תאיר בת 8 ונועה בת 4

התאונה שמחקה כמעט משפחה שלמה: המשטרה התירה בצהריים לפרסום את שמות ההרוגים בתאונת הדרכים המחרידה שאירעה הלילה בכניסה לטבריה - כולם בני משפחת אטיאס מהיישוב בר יוחאי בצפון: ההורים רפאל ויהודית אטיאס, בני 41; אביה, בת 17; נריה ואלישיב, תאומים בני 16; שירה בת 10; תאיר בת 8 ונועה בת 4. הניצולה היחידה בתאונה היא רחל בת ה-7.

אבי המשפחה רפאל שימש כמנהל בית ספר 'מפתן' בשכונת גני הדר בצפת, בעוד רעייתו יהודית, עבדה כמזכירה במכללת צפת. בני המשפחה שבו הלילה מחנוכת בית כנסת במגדל העמק, שתרם אביו של רפאל, והיו ככל הנראה בדרכם לתפילה בטבריה.

הם משפחה מדהימה שתרמה רבות ליישוב בר יוחאי", סיפר בני ביתן, שכן שמתגורר מול בית המשפחה שנהרגה, לחדשות 2 באינטרנט. "הם ניהלו גמילות חסדים משל עצמם ועשו הכל למען החברה והקהילה כאן".

במקביל, נמשכת חקירת המשטרה את האסון הכבד. דקות לפני שמצאה את מותה, ניסתה המשפחה ליצור קשר עם המשטרה ולדווח על מצוקה, בעקבות מצב בלמי הרכב. דקות לאחר מכן התברר כי זו גם הייתה שיחת הטלפון האחרונה שערכה המשפחה. לידי חדשות 2 באינטרנט הגיעו פרטי השיחה בין אבי ואם המשפחה עם מוקדנית המשטרה:

האב למוקדנית 100: "אנחנו איבדנו את הבלמים ברכב".

מוקדנית: "היכן אתם נמצאים?"

האב למוקדנית 100: "עברנו את צומת גולני ואת גבעת אבני ואנחנו בירידה לכיוון טבריה"

מוקדנית: "אני שולחת לכם ניידת"

בשלב זה העביר האב את הטלפון לאישתו שזעקה למוקדנית: "אין לנו בלמים, אלוהים תציל אותנו - ריבונו של עולם".

"הם היו היסטרים בשיחת התאונות בגלל הנסיבות שבהן היו", סיפר קצין משטרה בכיר לחדשות 2 באינטרנט. "מהטלפון המוקדנית שמעה טוב את התאונה - והיא הבינה שהייתה תאונה ושהם עולים באש - זה לא היה קל בכלל".

הרכב נסע במהירות 130 קמ"ש

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי הרכב נסע במהירות של יותר מ-130 קמ"ש וכי בלמי הרכב היו שחוקים. "הוא נסע במהירות עצומה - הוא נסע בעקומה ימינה חדה ובירידה וגם סיבוב", סיפר סגן ניצב יוסי חתוכאי, קצין אגף התנועה בצפון. "בכביש הזה מותר לנהוג 50 קמ"ש והמוקדנית ניסתה להכווין אותם מה לעשות בזמן האירוע".

"הרכב חצה את פס ההפרדה ואת מעקה הבטיחות וצנח לתהום מגובה 30 מטרים", ציין חתוכאי. חוקרי אגף התנועה ממשיכים לחקור את נסיבות התאונה הקשה.

"הילדה התעוררה בחדר מיון וחיפשה את הוריה", אמר ד"ר מיקי הלברטל סגן מנהל בית החולים רמב"ם. "מצבה טוב, אין לה פציעות משמעותיות אך היא עדיין נזקקת להשגחה". עוד ציין כי "היא נותרה עם פציעות קלות וזה ממש נס". הילדה סובלת מחבלות בגב תחתון ובפניה ולא ידוע עד כה כמה זמן היא תישאר בבית החולים.

צרו איתנו קשר *5988