הערכה ראשונית: שתי שריפות הענק נגרמו בשל הצתה מכוונת

(עדכון) - 35 צוותי כיבוי ו-6 מטוסים פעלו בשעות האחרונות בהצלחה לכבות שתי שריפות ענק שפרצו בשני מוקדים באזור י-ם ■ הערכה הראשונית של המשטרה ומכבי האש היא שמדובר בהצתה, וייתכן שמדובר בחלק מגל הצתות רחב באזור

בשירותי הכבאות גוברות ההערכות כי שתי שריפות הענק שהשתוללו היום בפאתי מבשרת ציון ומוצא פרצו כתוצאה מהצתה. במשטרה פתחו בחקירה, ונבדק האם מדובר בשריפה שפרצה כחלק מגל הצתות בשבועות האחרונים באזור ירושלים. "כפי הנראה יש אפשרות של הצתה". אמר נציב שירותי הכבאות, רב-טפסר שחר איילון.

אדם נוסף בן 36 שנפגע משאיפת עשן פונה במצב קל-בינוני לבית-החולים שערי צדק בבירה. קודם לכן פונו עוד 3 נפגעים לטיפול, לאחר שנפגעו משאיפת עשן.

רב-טפסר איילון שהגיע לחפ"ק שהוקם סמוך לאזור השריפה אישר כי אכן היה חשש שהלהבות יגיעו לבתי אזרחים. "טיפלנו בשני מוקדי שריפות בהיקף בינוני. הראשונה במעלה החמישה, וכ-20 דקות מאוחר יותר פרצה אש בוואדי מוצא, ואדי חלילים ומתחת למבשרת ציון".

"האש בוואדי מוצא הדאיגה אותנו יותר", הסביר איילון. "ראשית היא במעלה, כאשר אש עולה בהר ההתפשטות שלה יותר מהירה, ולכן את שורת הבתים הראשונה ביקשנו מהמשטרה לפנות ואכן החלו בפינוי משפחות בשורת הוילות הסמוכה לוואדי".

לדברי איילון הוחלט לסגור את כביש 1 לנסיעה בעקבות העשן הכבד, וכי הדבר "הקל בהגעה של עשרות צוותים מכל רחבי הארץ אל מוקדי השריפות כדי לסייע לשירותי הכיבוי של ירושלים ובית שמש". איילון הדגיש לאחר ההשתלטות על האש: "אני מאוד מרוצה מהטיפול של לוחמי האש בשתי השריפות, בתיאום המבצעי עם הרשויות השונות, עוז רוחם ויכולתם המקצועית".

איילון התייחס לגורמים שהביאו לפרוץ השריפה: "אש לא פורצת סתם, זה או יד רשלנית או יד זדונית, אני מניח ששתי הסיבות האלו קשורות לשריפות האלו. את הנושא של הצתה נחקור יחד עם המשטרה שתוביל את החקירה, ובסופו של דבר צריך להגיע גם למציתים".

צרו איתנו קשר *5988