מופז מבהיר: "אם לא תהיה הצעת חוק - נחזור לאופוזיציה"

ימי ההכרעה בנוגע להצעת החלופה לחוק טל ■ יו"ר קדימה שאול מופז מבהיר הערב: "נמצה את ההליך. אך אם לא נצליח להביא הצעת חוק ראויה - נחזור לאופוזיציה"

יו"ר קדימה שאול מופז הצהיר כבר בעבר שנכנס לקואליציה כדי לקדם את חוק השוויון בנטל. הימים הללו אלו ימי ההכרעה, ובריאיון מיוחד ב"מהדורה המרכזית" הוא לא מהסס להצהיר: אם לא תוגש הצעה שתניח את דעתנו - נחזור לאופוזיציה.

"אנחנו בתהליך של הגעה להסכמות עם אנשי הליכוד", אמר יו"ר קדימה, "הכיוון הוא כיוון טוב ואנחנו עושים מעשה היסטורי. עד סוף השבוע נניח את הצעת החוק עליה תצביע הממשלה בישיבתה ביום ראשון ומיד לאחר מכן נביא אותה לכנסת". עם זאת, הבהיר מופז כי עדיין "יש עוד דרך ארוכה - והמבחן היחידי הוא מבחן התוצאה".

בהמשך דבריו חזר מופז על עקרונות ההצעה של שירות לכולם. "יש לנו קווים אדומים", הוא מבהיר, "חובת השירות יכלול את כל המגזרים, גם את הערבים. החרדים יוכלו להתגייס עד גיל 22, ותהיה אחריות אישית ואולי אפילו פלילית כנגד אלה שלא יתגייסו".

"הצבא כבר החל את עבודת המטה להיערך לגיוסם של החרדים", הוסיף, "אני כרמטכ"ל פתחתי את גדוד 'נצח יהודה', הגדוד הראשון לחרדים. אני רוצה להיות זהיר וריאלי ולהגיש שמדובר כאן באמנה חברתית שתשנה את פניה של ישראל. אם לא נצליח למצות את התהליך אז לא נוכל להרשות לעצמנו להישאר בקואליציה, איך נעמוד מול הילדים שלנו ומול בוחרי קדימה?"

צרו איתנו קשר *5988