הנקראות ביותר

השיחה: יובל שטייניץ ויורם טיץ בתגלית עסקית

מי הגיעו לטקס של תגלית? ■ מה הסוד של יוסי ורדי? ■ ממה פחד אדמונד ספרא ז"ל? ■ וגם: איזה אות קיבלו ציון קינן ויאיר סרוסי?

טקס הסיום של Birthright Israel Excel, תוכנית המנהיגות העסקית הצעירה של פרויקט "תגלית", נערך אמש בבורסה לניירות ערך בתל-אביב. האירוע ציין את סיום תקופת ההתמחות של 36 סטודנטים מצטיינים מארה"ב בחברות מובילות במשק הישראלי. הסטודנטים, שנבחרו בקפידה מבין אלפי מועמדים, שהו בישראל במשך חודשיים במהלכם זכו לחניכה עסקית אישית ולהתמחות לימודית-מקצועית במטרה לחשוף אותם לעולם העסקים בישראל.

יובל שטייניץ, טקס הסיום של תכנית המנהיגות העסקית הצעירה של
 יובל שטייניץ, טקס הסיום של תכנית המנהיגות העסקית הצעירה של

יובל שטייניץ

בין הנוכחים באירוע: שר האוצר יובל שטייניץ, גידי מרק מנכ"ל תגלית, יורם טיץ יו"ר התוכנית בישראל ושותף-מנהל בארנסט אנד יאנג ישראל, ורד פישביין, מנהלת התוכנית Birthright Israel Excel, לין שוסטרמן יו"רית קרן שוסטרמן, גיל גולן מנכ"ל ג'נרל מוטורס ישראל, לן רוזן מנכ"ל ברקליס, גדעון ורטהייזר מנכ"ל סיווה (Ceva), אורי יהודאי מנכ"ל פרוטרום, ד"ר אייל קישון מייסד ושותף מנהל בג'נסיס, אסתר לבנון מנכ"לית הבורסה, ד"ר יובל אבני ואייל ניב שותפים בקרן גיזה, דורון קרני סמנכ"ל השיווק הבינלאומי של תגלית, מודי רוזן שותף מנהל בקרן הון סיכון מגמה, רותי סימה מנכ"לית ומייסדת פלנוס, נעם גונן מייסד ושותף מנהל בקרן טריגר, צוקי ויגאל גלאי בעלי גלאי תקשורת ועוד. שוסטרמן פנתה לסטודנטים ואמרה: "הייתה לכם הזדמנות ללמוד מאנשי עסקים מובילים בישראל ולגלות את המנהיג שבכם. עתה, כשתחזרו לביתכם, תחלקו את החוויות שלכם עם חבריכם ותמשיכו לחזור ולבקר בישראל גם בעתיד. אני מקווה שמצאתם מנטורים לחיים שימשיכו להשפיע על עתידכם".

שלושה שרים מקוצצים בוועידה אחת

למעלה מ-1,000 איש הגיעו אתמול לוועידת '"ידע כנסים" לתשתיות ישראל, שנערכה באיירפורט סיטי. ינון הכהן, מנכ"ל מידע כנסים, בירך את הנוכחים וציין כי בישראל יש תנופה תשתיתית אדירה. בכנס נכחו שלושת השרים - ישראל כץ, אריאל אטיאס ועוזי לנדאו - אשר ספגו רק יום קודם לכן קיצוצים כבדים בתקציבי משרדיהם. שר התחבורה כץ, התפנה מהדרמה הגדולה ברכבת ישראל, בעקבות ההחלטה למנות את דורון וייס ליו"ר הרכבת במקומו של אורי יוגב, והגיע לוועידה. מנכ"ל רכבת ישראל, בועז צפריר, שעלה לבמה מיד לאחר השר כץ, ביקש שלא להתייחס לנושא חילופי היו"רים.

ינון הכהן, יפתח רון טל, ועידת
 ינון הכהן, יפתח רון טל, ועידת

ינון הכהן ויפתח רון טל

יפתח רון טל, יו"ר חברת חשמל, טען בנאומו בוועידה כי אין קשר בין שכר עובדי חברת החשמל לעליית מחירי החשמל. ד"ר לנדאו, שר האנרגיה והמים, הדגיש כי לא ייתכן שמתקן קבלת הגז העתידי יהיה בידיו של מונופול. אטיאס, שר הבינוי והשיכון, התייחס להעלאת המיסים האחרונה ולקיצוץ בתקציבי משרדי הממשלה ותקף את האוצר: "במקום להעלות מע"מ תגבו מס רכוש מבעלי קרקע שלא בונים. צריך לקחת מס מבעלי הקרקעות, מהם ניתן לקחת ולא מאלו המשתכרים שכר ממוצע". אברהם קוזניצקי, הבעלים של חברת מנרב, שזכתה במכרז בניית עיר הבה"דים קיבל SMS בתחילת נאומ ו, חייך לנוכחים ואמר: "זכינו הרגע בעוד מכרז". עוד נצפו: שחר וייסר, מייסד GetTaxi, מוטי הספרי מנכ"ל GetTaxi, מאיר גבעון, מנכ"ל GIV ועוד.

קיראו עוד ב"גלובס"


שטרן מתייצב

תהליך מעבר התקשורת הסלולרית של צה"ל לקבוצת סלקום החל אתמול. לכבוד המעבר הגיע למחנה צריפין מנכ"ל קבוצת סלקום, ניר שטרן, להעניק באופן אישי מכשיר סלולרי מתקדם מסוג סמסונג גלקסי 3 לתא"ל איילה חכים, מפקדת לוט"ם באגף התקשוב. חכים, שציפתה לקבל את המכשיר לביתה בימים הקרובים, כמו קצינים אחרים בדרגתה, הופתעה מן המחווה והחליפה בשמחה ובמהרה את המכשיר המיושן שהיה ברשותה במכשיר שניתן לה.

איילה חכים, ניר שטרן, צה
 איילה חכים, ניר שטרן, צה

איילה חכים וניר שטרן

מבצע העברת מערך צה"ל לקבוצת סלקום צפוי להימשך מספר חודשים. במסגרת ההסכם יקבלו משתמשי צה"ל מכשירים חדשים בעלי תכונות מתקדמות שנבדקו בשיתוף מפקדת רפואה ראשית ועומדים בתקן הקרינה האירופי.

הסוד של ורדי

בעלים, מנכ"לים ומנהלי כספים של חברות היי-טק השתתפו השבוע בכנס לקוחות נבחרים של מזרחי-טפחות, שהתקיים ב"בית אנדרומדה" ביפו. מנכ"ל הבנק אלי יונס, וחברי ההנהלה - דורון קלאוזנר, אלדד פרשר ועדי שחף - סקרו את מצב המשק ואת האתגרים בפניהם עומדת הכלכלה הישראלית, בדגש על ענף ההיי-טק.

אלי יונס, יוסי ורדי, כנס לקוחות נבחרים של מזרחי טפחות / צילום: אבשלום ששוני
 אלי יונס, יוסי ורדי, כנס לקוחות נבחרים של מזרחי טפחות / צילום: אבשלום ששוני

אלי יונס ויוסי ורדי

אורח הכבוד באירוע היה יזם ההיי-טק ד"ר יוסי ורדי עם הרצאה שכותרתה הייתה: "הרוטב הסודי של ההיי-טק הישראלי".

סרוסי וקינן יקירי העדה

באירוע של פורום ראשי הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות שנערך אמש בכפר אבו סנאן, הוענקו ליאיר סרוסי, יו"ר בנק הפועלים ולציון קינן, מנכ"ל הבנק, אותות "יקירי העדה הדרוזית". בטקס ניתנו גם תעודות הוקרה והערכה למפקדי שני גדודי המילואים הדרוזיים.

שכיב שנאן, ציון קינן, מופיד עאמר, יאיר סרוסי, יקירי העדה הדרוזית והצ'רקסית / צילום: הרצי שפירא
 שכיב שנאן, ציון קינן, מופיד עאמר, יאיר סרוסי, יקירי העדה הדרוזית והצ'רקסית / צילום: הרצי שפירא

שכיב שנאן, ציון קינן, מופיד עאמר ויאיר סרוסי

בין הנוכחים בטקס: ח"כ מג'לי ווהבה, ח"כ שכיב שנאן, אביגדור קהלני יו"ר האגודה למען החייל בישראל, עלי עזימי יו"ר פורום ראשי הרשויות הדרוזיות וראש המועצה המקומית אבו סנאן, ביאן קבאלן ראש מועצת בית ג'אן ומופיד עאמר יו"ר האגודה למען החייל הדרוזי. בנוסף, הגיעו לאירוע שופטים ואקדמאים מהמגזר הדרוזי, מפקדים במילואים, מפקדים בשרות סדיר, חיילים בשרות סדיר, חניכי תנועות נוער, סטודנטים וסטודנטיות דרוזיים.

אדמונד ספרא, הקללה והספר

המיליארדר המנוח אדמונד ספרא, שמת בשריפה בביתו במונקו לפני 10 שנים, היה משוכנע כי רובצת עליו קללה הקשורה אל כתר ארם צובא, כתב יד עתיק של התנ"ך. עד 1947 נשמר הכתר אצל הקהילה היהודית בעיר חאלב שבסוריה, עיר מוצאה של משפחת ספרא. לאחר פרעות שנערכו ביהודי העיר בשנה זו, נעלם הטקסט החשוב. עשר שנים אחר כך הוא הובא לירושלים כשהוא קרוע וחסר, כשאיש אינו יודע כיצד התגלגל לשם. על פי האגדה, קללה רובצת על מי שמוציא את הכתר מחאלב. בכתבה שהתפרסמה לפני מספר ימים ב"ניו יורק טיימס" מסופר, כי לאחר שהסופר הישראלי יליד חאלב, אמנון שמוש, פרסם את ספרו "מישל עזרא ספרא ובניו", ניסה ספרא לרכוש כל עותק קיים של הספר. לדבריו של שמוש, ספרא אף הזמין אותו למשרדיו בשווייץ והציע לו כל סכום העולה על דעתו על מנת שישנה את שם הגיבורים בספר. האובססיה של ספרא נבעה מהעובדה כי בספרו של שמוש מבריח אבי משפחת ספרא את כתר ארם צובא לעיר ניס שבצרפת. "ניסיתי להסביר לו שהספר הוא פרי דמיוני, אבל לא הצלחתי לשכנע אותו, הוא אמר לי שהוא לא רוצה לעורר את עין הרע וכי הדבר עלול להביא עליו את מותו בנסיבות טראגיות", מצוטט שמוש בכתבה.

רן אברמסון

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!