הנקראות ביותר

עונש לוועד הרכבת לשעבר: אדרעי תעוכב בדרגה לשנתיים

גילה אדרעי ל"גלובס": "עצם העובדה שההסתדרות ישבה בהליך ולא פיזרה אותו, מראה שכבר מזמן אין הסתדרות לעובדים" ■ העו"ד של חברי הוועד: "הכול מתוך רצון של הנהלת הרכבת וההסתדרות לנקום בחברי הוועד שלא נכנעו לתכתיבים"

למעלה מחודש מאז שזומנו לשימועים, העבירו הנהלת הרכבת וההסתדרות את תוצאות השימועים של חברי ועד הרכבת לשעבר שהודחו מתפקידם. על פי ההחלטה, יו"ר הוועד לשעבר, גילה אדרעי, תעוכב בדרגה למשך שנתיים. יו"ר ועד דרום לשעבר הושעה לחודשיים והורד בדרגה, ויו"ר ועד צפון לשעבר לשעבר נקנס. נוסף על כך הוחלט גם על עונשים על תנאי, אזהרות בתיקים האישיים ועוד.

כזכור, בתחילת יולי הודיע ועד הרכבת דאז כי הנהלת הרכבת זימנה את אדרעי לוועדת משמעת, "בגין סיבות שונות ומשונות ובין היתר הטענה שאדרעי הובילה לפגיעה באחוזי הדיוק של הרכבות". אדרעי מסרה דאז בתגובה, כי "עוד מעט יגידו שרצחתי את ארלוזורוב. ההנהלה, שהפכה לזרוע הארוכה של ההסתדרות, לא בוחלת באמצעים כדי לפגוע בחופש ההתארגנות של העובדים, בי באופן אישי, בחברי הוועד ובעובדים. העובדים רואים את האלימות הזו כלפינו, בגלל שאנחנו לא מוכנים לרדת לגובה הדשא".

אדרעי מסרה היום ל"גלובס" כי עצם העובדה שההסתדרות ישבה בהליך ולא פיזרה אותו, מראה שכבר מזמן אין הסתדרות לעובדים".

עו"ד סיגל פעיל ממשרד אשר חלד ושות' המייצגת את חברי הוועד, אמרה כי "מדובר בענישה בלתי מידתית, שכל שעומד מאחריה הוא הרצון של הנהלת הרכבת וההסתדרות לנקום בחברי הוועד שהודחו, משום שלא נכנעו לתכתיבים. כל חטאם של אלה הוא בכך שדאגו לעובדים ונלחמו עבורם".

"מראש ידענו שמדובר בהליך תפור אולם קיווינו שההסתדרות וההנהלה יתעשתו. לצערנו לא התייחסו כלל לטענות שהשמענו בהרחבה במהלך השימועים. ההסתדרות, במקום להגן על העובדים הללו, נתנה יד להליך הבלתי ראוי הזה ולענישה החמורה הזו. בכוונתנו לפנות בדרישה לעיכוב ביצוע להליכים הללו ובמקביל להגיש ערעור על חוסר המידתיות שבענישה".

מקורבים לנושא מסרו עוד ל"גלובס" כי "זהו ניסיון להרפות את ידי הוועד שכיהן לקראת ההליך בבג"ץ וההכרעה מי הארגון היציג של הרכבת - כוח לעובדים או ההסתדרות - ואנחנו בטוחים שבג"ץ לא ייתן לזה יד".

בארגוני נשים טוענים כי "אדרעי ניהלה מאבק עיקש וראוי לציון לטובת מעמדם של עובדי הרכבת, והדרך בה היא הוצגה לציבור, כאשה לא רציונאלית, חמת מזג והיסטרית - כל הדימויים בהם אנו מורגלות כאשר המדובר בנשים שמובילות מאבקים.

"יש לתהות אם אותן דימויים ואותו יחס היה מקבל יו"ר ועד עובדים גבר, כמו גם לתהות אם הפגיעה באדרעי הייתה מתמשכת ופוגענית אם לא הייתה אשה. בארגוני הנשים הוסיפו וטענו כי "טוב תעשה ההסתדרות אם תמנע המשך פגיעה בזכויותיה של אדרעי ותתייצב באופן נחוש לצדה ולצד ועד העובדים. ידוע הוא כי רק שמירה של התאגדות עובדים ועל זכויות העובדים והעובדות להתאגד, יכולה לשמור על זכויותיהם, וכל ניסיון, כמו במקרה של אדרעי, להחליש את מי שמנהלת את מאבק העובדים, משליך על החלשת עובדות ועובדות במשק כולו".

מדובר בארגונים המתמחים במעמד האשה בכלכלה ובתעסוקה - מרכז אדווה, אחותי, שדולת הנשים, העמותה להעצמה כלכלית לנשים, איתך מעכי, מרכז מהות, סביבה תומכת, רוח נשית.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות