ג'ק וולש: "אי אפשר לנצח בעימות - אז משנים את המספרים"

מנכ"ל ג'נרל אלקטריק לשעבר, ג'ק וולש, צייץ בטוויטר שלו: "נתוני תעסוקה בלתי נתפשים. החבר'ה משיקאגו יעשו הכל" ■ שרת העבודה: "יש לי הערכה רבה כלפי המקצוענים שמבצעים את החישובים. הם כלכלנים מיומנים ביותר"

שיעור האבטלה ירד בחודש ספטמבר לרמתו הנמוכה ביותר מאז הנשיא אובמה נכנס לתפקידו - ינואר 2009, ועל רקע הבחירות המתקרבות יש המאשימים את הממשל בסילוף הנתונים.

מנכ"ל ג'נרל אלקטריק לשעבר, ג'ק וולש, צייץ בטוויטר שלו, בהתייחסו לעיר שיקאגו, שם אובמה החל את דרכו הפוליטית: "נתוני תעסוקה בלתי נתפשים. החבר'ה משיקאגו יעשו הכל. אי אפשר לנצח בעימות - אז משנים את המספרים". הדברים מכים גלים ברשת וצוברים תגובות רבות.

הממשל, מצידו, מכחיש מכל וכל את הטענות. "יש לי הערכה רבה כלפי המקצוענים שמבצעים את החישובים עבור לשכת הסטטיסטיקה. הם כלכלנים מיומנים ביותר", אמרה שרת העבודה הילדה סוליס, שהודתה גם כי "יש עדיין הרבה לעשות בתחום יצירת המשרות".

היום פרסמה הממשלה בארה"ב כי הכלכלה האמריקנית ייצרה 114 אלף משרות חדשות בחודש ספטמבר, ועם זאת, שיעור האבטלה ירד במפתיע ל-7.8% לעומת הצפי לעלייה לשיעור של 8.2%.

שוק העבודה חשוב ביותר עבור ברק אובמה, המתמודד לנשיאות שיתקיימו בעוד שבועות מספר. תוכניות ליצירת משרות ולהורדת שיעור האבטלה הגבוה עומדות במרכז הקמפיינים שלו ושל המתמודד מולו, מיט רומני, אשר יצא כשידו על העליונה בעימות שהתקיים השבוע בין השניים.

רונן מנחם, מנהל המחלקה לאסטרטגיה והשקעות בבנק מזרחי טפחות, אומר כי "צריך להיזהר מהסקת מסקנות גורפות מהתוצאות, על אף האופטימיות שהן משדרות לגבי שיעור הבלתי מועסקים. נצטרך להמתין למספר חודשים של תוצאות עקביות, כדי לדעת לאן פני שוק העבודה בארה"ב. לגבי ההשלכות ערב הבחירות בארה"ב - כל צד יוכל להדגיש את הזווית הנוחה לו - ירידה בשיעור הבלתי מועסקים מחד; תוספת לא מספקת של משרות במגזר הפרטי מנגד".

צרו איתנו קשר *5988