נתן זהבי: עו"ד שפטל פועל בתביעתו נגדי כ"קוזק הנגזל"

העיתונאי והמגיש נתן זהבי הגיש כתב הגנה לתביעת לשון הרע בסך 200 אלף שקל שהגיש נגדו עו"ד יורם שפטל, לאחר שזהבי כינה אותו "אדולף" בשידור ברדיו ■ זהבי: "שפטל, בסגנונו הגס, צריך להיות נכון לספוג תגובות ואפילו בוטות"

‎‎‏"בשים לב לכך שעו"ד יורם שפטל מופיע תדיר בזירה הציבורית ומוכר בלשון שבה הוא נוקט, בסגנונו הגס ובהתבטאויותיו המעליבות - הוא צריך להיות נכון לספוג תגובות ואפילו בוטות".

כך טוען העיתונאי והמגיש נתן זהבי, בתגובה לתביעת לשון הרע בסך 200 אלף שקל שהגיש נגדו שפטל, לאחר שזהבי כינה אותו "אדולף" בשידור חי ברדיו.

לדברי זהבי, "תביעתו של שפטל היא ביטוי לעזות-מצח, שלא מצאנו דומה לה בתחום פרסום הרע, והיא מהווה שימוש מובהק לרעה בנשק התביעה על-ידי 'נפגע' מדומה, המפריך טענות-שווא".

‏בכתב ההגנה שהגיש היום (ג') לבית משפט השלום בתל-אביב, לא הסתפק זהבי בדחיית טענותיו של שפטל - והאשים אותו כי הוא פועל בתביעתו כ"קוזק הנגזל".

"מן המפורסמות הוא כי עו"ד שפטל אינו נמנה על הנעלבים שאינם עולבים, וסגנונו המעליב היה לשם דבר", כתב זהבי באמצעות עורכי הדין מיבי מוזר, נתנאל חי ורעות פרידנרייך.

‏זהבי הביא בכתב ההגנה דוגמאות רבות ל"לשונו הארסית והפוגענית" של שפטל, שבאה לידי ביטוי בתוכניות רדיו שהגיש ובמקרים אחרים.

באחד המקרים שצוינו בכתב ההגנה, הפנה זהבי את בית המשפט לדברים שכתב שפטל בעבר בטור שפירסם באתר האינטרנט של תוכנית הרדיו שהגיש בתחנת 103‏FM‏ על שופטת העליון בדימוס, דליה דורנר. לדברי זהבי, שפטל כתב שם כי "ההלכה מגדירה את השופט הפוסק פסק דין, כמו זה שפסקה השופטת דורנר במשפט דמיאניוק, כ'שופך דם נקיים'".

במקרה אחר, טען זהבי, אמר שפטל כי תחנת הרדיו גלי צה"ל היא שמאל קיצוני, התומך במחבלים ונותן במה למרצחים מהחמאס והפתח.

‎‎‏"צדקנות והתחסדות"

‏שפטל וזהבי הגישו לסירוגין את רצועת השידור בין 12:00 ל-14:00 ב‏רדיו ללא הפסקה‏ 103‏FM‏. במסגרת דברי הפתיחה שלו לתוכנית ב-10 ביוני, אמר זהבי כי הוא חוזר מהשעיה בת יומיים, בהם "החליפו אותי פה הקוף ואדולף" - בהתייחסו לרון קאופמן (ששם החיבה שלו הוא 'קוף' - ח' 'מ') ולשפטל.

ביולי האחרון הגיש שפטל תביעת פיצויים נגד זהבי, בטענה כי הוא "פגע פגיעה קשה בשמו הטוב, במעמדו ובכבודו, באורח העלול להשפיל התובע בעיני הבריות, או לעשותו מטרה לשנאה, לבוז או ללעג מצידם ולבזותו, כאשר הכתיר אותו בשמו הפרטי של מי שייזכר לדיראון עולם כהוגה, העומד בראש והאחראי לביצועה, הלכה למעשה, של תוכנית 'הפתרון הסופי', בגינה הושמד שליש מבני העם היהודי".

‏בתגובה טען זהבי כי "נדרשת מידה רבה של עזות-מצח להגיש לבית המשפט תביעה בגין אמירה בודדת של זהבי, ולטעון בצדקנות ובהתחסדות כי השימוש שעשה זהבי בשם 'אדולף' עולה כדי הוצאת לשון הרע חמורה מאין דוגמתה".

‏לטענת זהבי, תביעתו של שפטל נגדו הוגשה "בניסיון 'לסתום את פיו' ולדחוק את רגליו מחוץ לרצועת השידור, שעליה מתחרים הצדדים".

זהבי מוסיף וטוען כי מי שאינו מכיר את נסיבות המקרה כלל לא יכול לדעת כי מושא הכינוי שבו עשה זהבי שימוש הוא שפטל.

"ברור כי השימוש בכינוי זה אינו מתיימר להציג מצג עובדתי ביחס לשפטל (האם יעלה על הדעת כי 'המאזין הסביר' הבין כי את זהבי החליפו בהיעדרו קוף ואדולף היטלר, או אדולף אייכמן יימח שמם?). ברור גם כי הכינוי לא נועד לסמן את שפטל כמי שהגה את רעיות הפתרון הסופי וכמי שמבקש להשמיד את העם היהודי", נטען בכתב ההגנה. ‏‎‎‏

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988