יו"ר ערוץ 10: "אמשיך להתבצר בבניין האוצר כל הלילה"

(עדכון) - הדיונים באוצר בעניין ערוץ 10 הסתיימו ללא הסכמה ■ הנהלת הערוץ והעובדים ממשיכים להתבצר במתחם ■ בלשניקוב: "לא אזוז עד שיהיה הסכם"

הדיונים באוצר בעניין ערוץ 10 הסתיימו ללא הסכמה ויתחדשו מחר (ה'). הנהלת הערוץ והעובדים מתכוונים להישאר במתחם בניין האוצר בירושלים. יו"ר דירקטוריון ערוץ 10, אבי בלשניקוב, מסר: "אמשיך להתבצר באוצר כל הלילה. לא אזוז מהבניין עד שיהיה הסכם".

מוקדם יותר היום (ד') פורסם כי הנהלת ערוץ 10 מסרבת לעזוב את משרדי החשב הכללי באוצר, במחאה על אי-הגעה להסדר סופי להצלת הערוץ. בשעה 9 בבוקר זומנו לפגישה בירושלים יו"ר דירקטוריון הערוץ, אבי בלשניקוב; חברת הדירקטוריון, מיכל גרייבסקי; מ"מ מנכ"ל הערוץ, יואב הלדמן; והיועצת המשפטית של הערוץ, עו"ד דבורה קמחי; על מנת להגיע לסגירה סופית של הסכם הפשרה להצלת הערוץ.

ראשי ערוץ 10 גילו כי באוצר עדיין לא מסכימים עם מכלול דרישותיהם, זאת למרות ויתור הערוץ על רישיון והסכמה להארכת זיכיון. האוצר דורש מערוץ 10 גם לשלם דמי הפצה על הטלוויזיה הדיגיטלית ומציב דרישת ערבויות שנראית בעיני ראשי הערוץ לא הגיונית.

לאחר הפגישה הורה בלשניקוב לצוות הנהלת הערוץ לא לעזוב את משרדי החשכ"ל עד אשר יימצא פתרון. במקביל נמסרה הודעה לוועד עובדי ערוץ 10, ואלה נקראו לעלות לירושלים בהמוניהם ולהגיע למשרדי החשכ"ל עם מזון ושתייה, עד אשר יימצא פתרון להצלת הערוץ.

בשעות הצהריים אבטחת משרד האוצר הזמינה אנשי יס"מ כדי לפזר את התכנסות העובדים מול השער של משרד האוצר בירושלים.

"האמא של הערוץ"

בלשניקוב מסר: "אתבצר באוצר עד שאשלם לעובדים שלי משכורת. אני לא מבקש כסף אלא אופק ושיתנו לנו לעבוד".

לדבריו, "אנו מתבצרים בלשכת החשבת הכללית משום שהיא האמא של הערוץ, היחידה שמבינה באמת את מצוקת התעשייה כולה. היא עמלה ימים רבים על למידת השוק כולו והקשיים הרגולטוריים שלא תוקנו כבר 10 שנים. החשבת מנותקת משיקולים זרים, ולכן אנו מבקשים ודורשים את התערבותה וסיועה, כפי שעשתה עד היום".

"לגלות אחריות"

ועד עובדי ערוץ 10 הודיע כי "עשרות עובדים מערוץ 10, חדשות 10 ונענע10 הגיעו למשרד האוצר, כדי להביע הזדהות עם חברי ההנהלה המתבצרים במשרדי החשכ"ל. אנשי הוועד נמצאים בקשר עם ההנהלה הבכירה ומקבלים מהם עדכונים על המצב.

"בשעה מכריעה זו אנו דורשים מנציגי הממשלה לגלות אחריות, לפתור את המחלוקות האחרונות שנותרו ולהסדיר את הארכהת הזיכיון שתאפשר את המשך שידורינו, לטובת הצופים והעובדים.

"להערכתנו, בעזרת רצון טוב ניתן לחתום על ההסכם עוד היום".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988