הנקראות ביותר

מטה הסייבר: עצרנו 44 מיליון התקפות על אתרי הממשלה

מאז תחילת מבצע "עמוד ענן" בעזה, יחידת התקשוב הממשלתי נתקלת בהתקפת סייבר בממדים חסרי תקדים ■ עשרות מיליוני התקפות על אתרי מערכת הביטחון, 10 מיליון התקפות על אתר בית הנשיא, 3 מיליון התקפות על אתר רה"מ

מאז תחילת מבצע "עמוד ענן" בעזה, יחידת התקשוב הממשלתי נתקלת בהתקפת סייבר בממדים חסרי תקדים - למעלה מ-44 מיליון ניסיונות להתקיף ולשבש את פעילות אתרי הממשלה ויחידותיה.

שר האוצר יובל שטייניץ קיים היום סיור ביחידת התקשוב הממשלתי שעובדת בימים אלו בנוהל חירום. בהתאם לנתוני ממשל זמין, יש עשרות מיליוני התקפות על אתרי מערכת הביטחון, 10 מיליון התקפות על אתר בית הנשיא, 7 מיליון התקפות על אתר משרד החוץ, 3 מיליון התקפות על אתר רה"מ ו-3 מיליון התקפות על אתר ממשל זמין GOV.IL.

שר האוצר קיים את הסיור ביחד הממונה על התקשוב הממשלתי, כרמלה אבנר, ומנהל ממשל זמין, אופיר בן אבי. בסיור נחשף חדר המצב של ממשל זמין המאתר את ההתקפות על אתרי ממשלה בכל רגע נתון, ומצביע על מקורן.

שר האוצר שטייניץ אמר כי "אגף התקשוב במשרד האוצר ימשיך לבלום את מיליוני מתקפות הסייבר. אנו נהנים מפירות של השקעה לאורך השנים האחרונות בפיתוח מערכות ההגנה הממוחשבות, אך יש לפנינו עוד עבודה רבה. הנחיתי את גורמי המקצוע במשרד להמשיך ולפעול במתכונת חירום על מנת להדוף את הניסיון לפגוע באתרי ממשל וסמלי שלטון".

לדברי אבנר, "המלחמה מתקיימת בשלוש חזיתות. הראשונה היא פיזית, השנייה היא עולם הרשתות החברתיות והשלישית היא מתקפת סייבר. התוקפים מנסים לפגוע בזמינות אתרי הממשלה באופן שוטף - הגזרה מתחממת ואנו רואים פעילות מוגברת. על כן, בתקופה זו, הגנה על מערכות המחשוב הממשלתיות חשובה לאין ערוך".

שלחו לי למייל את הדברים הכי החשובים שקרו השבוע בהייטק
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות