תשובה מכר את ה"פלאזה" בניו-יורק בכ-2.2 מיליארד שקל

במסגרת העסקה מכרה אלעד גרופ את אחזקותיה במלון המפואר שבמנהטן (75%), וזאת 8 שנים לאחר שנרכש על-ידה במחיר של 675 מיליון דולר

הושלמה עיסקת מכירת מלון הפלאזה בניו-יורק על-ידי חברת אלעד גרופ הנמצאת בבעלות איש העסקים יצחק תשובה, לחברת סהרה ההודית בסכום של 575 מיליון דולר (כ-2.2 מיליארד שקל) לאחר שסהרה העבירה בסוף השבוע את הכסף לאלעד. העיסקה תכניס לאלעד גרופ מזומנים בהיקף של כ-900 מיליון שקל.

מכירת מלון הפלאזה בניו-יורק על-ידי חברת אלעד גרופ אושרה כבר לפני כ-4 חודשים והעיסקה הושלמה, כאמור, בסוף השבוע. במסגרת העסקה מכרה אלעד גרופ את אחזקותיה במלון המפואר שבמנהטן (75%), וזאת 8 שנים לאחר שנרכש על-ידה במחיר של 675 מיליון דולר.

לאחר עבודות שיפוץ ושיחזור אינטנסיביים שנמשכו כ-3 שנים, תחת ניהולה ופיקוחה של האדריכלית גל נאור, בתו של תשובה, ושבמהלכם הושקעו במלון כ-300 מיליון דולר, פתח המלון את שעריו מחדש בשנת 2008. לאחר השיפוץ כלל המלון 4 חלקים: 182 דירות יוקרה, 130 חדרי מלון, 152 Condo Hotel ומרכז מסחרי.

על-פי דיווחים בתקשורת הזרה בארצות-הברית, חברת אלעד גרופ מכרה את דירות היוקרה בפרויקט במחירי שיא של כ-1.5 מיליארד דולר, מה שהניב לאלעד רווח נקי ממכירת הדירות בלבד של כחצי מיליארד דולר.

לאחר השלמת העסקה מותג הפלאזה יוחזק על-ידי אלעד גרופ (50%), קבוצת סהרה והנסיך הסעודי (50%). מלון הפלאזה ימשיך להיות מנוהל על-ידי חברת Fairmont המוחזקת על-ידי הנסיך הסעודי שימשיך להחזיק בפרויקט לאחר ביצוע העסקה ב-25%.

צרו איתנו קשר *5988