נזקי הסופה: פירצה בחומת ההפרדה מול טול כרם

השיטפונות העזים בשרון גרמו ככל הנראה לקריסת שתי בטונדות גדולות המרכיבות את החומה באזור בת חפר ובמקום נוצר פתח ברוחב של 20 מטרים ■ גורמי ביטחון: מדובר באירוע חריג שצריך לבדוק

הסופה העזה ממשיכה לגרום לנזקים, והפעם גם ביטחוניים: שתי בטונדות גדולות המרכיבות את חומת ההפרדה באזור השרון - בין בת חפר לטול כרם - נפלו במהלך הלילה ובמקום נוצרה פירצה ברוחב של 20 מטרים.

מדובר בקטע מחומה שנבנתה על ידי צה"ל בשנת 1995, ושולבה אחר כך בחומה המפרידה בין שטחי הרשות הפלסטינית לישראל. תושב בת חפר סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי הנזק לחומה נגרם לאחר שלא עמדה בתנאי מזג האוויר הקשים השוררים במקום. "ככל הנראה לחץ גדול של מים בעקבות השיטפונות הוא שגרם לנפילת הבטונדות", הסביר.

במשך הלילה שמרו על הפירצה אנשי הביטחון של היישוב. גורמי ביטחון אמרו כי מדובר באירוע חריג שלא זכור להם וכי יש לבדוק איך ייתכן שהחומה הידועה בעמידותה - נפלה.

במשרד הביטחון אישרו את הפרטים. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי בשל תנאי מזג האוויר הקשים במרחב יהודה ושומרון נגרם נזק לגדר הביטחון באזורים שונים בחלקה הצפוני, וכי "כוחות הביטחון תוגברו באזורים בהם התגלתה הפירצה על מנת להעניק את המענה הביטחוני לצרכי מדינת ישראל". בנוסף נמסר כי החלו העבודות לתיקון הנזקים שנגרמו בגדר.

בת חפר הוצפה, חדרה נותרה בעלטה

קריסת חומת ההפרדה אינה הנזק היחיד שנגרם כתוצאה מהסערה עמו נאלצו תושבי בת חפר. משפחות רבות שהו במהלך הלילה במרכז הקהילתי ביישוב לאחר שפונו מבתיהם בעקבות הצפת ענק. המקור להצפה נעוץ בעלייתו של נחל שכם הסמוך על גדותיו.

גם בחדרה סבלו התושבים מנחת זרועה של הסערה. רבים נותרו במהלך הלילה בעלטה, זאת מאחר והופסק זרם החשמל בעיר בעקבות חדירת המים למתקן משנה של חברת החשמל. אנשי החברה נאלצו לנתק את המתקן המספק חשמל לתושבי העיר בשעות הלילה, והצליחו להחזיר את הזרם באופן חלקי בשעות הבוקר המאוחרות.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988