בדיקת "גלובס": מייסדי אלקוברה שווים 36 מיליון ד' כל אחד

כפי שנחשף אתמול לראשונה ב"גלובס", אלקוברה תנסה לגייס בנאסד"ק 15-20 מיליון דולר לפי שווי של 100 מיליון דולר "לפני הכסף" ■ בקופת החברה יש כרגע רק 97 אלף דולר

למען האמת, יש לנו תחושת דז'ה-וו. כאילו זרקו אותנו אחורה לתחילת 2010 לערך, כששוב נוצר גל הנפקות ביומד ישראליות (ראשוניות ומשניות) בוול סטריט. חלקן קרסו (כמו די מדיקל), חלקן שגשגו (כמו מדג'ניקס) וחלקן (אלו שלא הצליחו אז) מנסות לעלות על הגל הנוכחי, שגובהו הסופי עדיין לא ידוע.

כזכור, קמהדע מתקרבת להנפקתה הראשונה בנאסד"ק, ואתמול התברר שהיא לא תהיה הישראלית היחידה. אלקוברה (Alcobra), כפי שנחשף אתמול לראשונה ב"גלובס", הגישה אמש טיוטת תשקיף ראשונה לרשות ניירות ערך האמריקנית, ולפי הידוע בכוונתה לגייס 15-20 מיליון דולר לפי שווי של 100 מיליון דולר "לפני הכסף".

מספר המניות שיונפקו והמחיר למניה עדיין לא נקבעו. כחתם ההנפקה ישמש בנק ההשקעות Aegis, שכבר צבר לא מעט ניסיון בהנפקות של חברות ביומד צעירות.

אלקוברה, שהוקמה רק לפני חמש שנים, מפתחת תרופה (ששמה הזמני הוא CI01MG) לטיפול בהפרעות קשב וריכוז, ובשמן המקצועי - ADHD. ראשי תיבות אלו של המחלה ישמשו גם כסימול המניה, אם וכאשר תונפק החברה. לפי התשקיף, בספטמבר 2011 סיימה החברה בהצלחה את שלב II של הניסוי הקליני בתרופה (בהשתתפות 120 נבדקים), ולאחר ההנפקה היא תחל להתכונן לביצוע שלב III/II, שבו תצטרך להשקיע הון לא קטן, ומכאן הצורך בהנפקה.

לפי הידוע, אלקוברה עשויה לנסות לבצע הנפקה פרטית קטנה על מנת לשפר את מיצובה לפני ההנפקה לציבור.

פחות מ-100 אלף דולר בקופה

כך או אחרת, המצב הפיננסי של אלקוברה, בדומה לחברות ביומד אחרות, אינו בדיוק מזהיר. בקופת החברה יש כרגע רק 97 אלף דולר, מה שאומר למעשה שהקופה ריקה. לפי טיוטת התשקיף, החברה תזדקק ל-6 מיליון דולר לצורך ביצוע ניסוי שלב II/III בתרופה שלעיל (המיועדת למבוגרים), אותו תנסה לבצע למרות שניסוי משולב כזה נעשה בדרך כלל רק בתרופות יתום, שהן תרופות עבור מחלות נדירות.

לפי טיוטת התשקיף, 5%-12% מאוכלוסיית הילדים בעולם סובלים מהפרעות קשב וריכוז, ו-46% מהמבוגרים שבילדותם סבלו מהפרעות כאלו, ממשיכים לסבול מהן בגיל מבוגר.

ההנפקה של אלקוברה רחוקה מלצאת לפועל (לא יהיה קל להנפיק חברה שמבוססת על מוצר אחד ויחיד), אך בהנחה כי שוויה "לפני הכסף" אכן יהיה 100 מיליון דולר, ניתן לקבוע את השווי "על הנייר" של שני מייסדיה, ד"ר דליה מגידו ואודי גלבוע.

למגידו, שמכהנת רק כדירקטורית בחברה, יש 36% מההון לפני ההנפקה, כלומר היא שווה "על הנייר" 36 מיליון דולר. גלבוע, המכהן כסמנכ"ל כספים, מחזיק ב-35.1%, מה שאומר שהוא שווה 35.1 מיליון דולר "על הנייר". ושוב נדגיש כי מדובר בשווי הון "על הנייר" (ברוטו, לפני מס), ובהנחה שהחברה אכן תקבל את השווי אליו היא מכוונת.

בעלת מניות אחרת באלקוברה היא הדסית, זרוע ההשקעות של ביה"ח "הדסה", אשר לה 9.6% מההון. בידי מנכ"ל החברה, ד"ר ירון דניאלי (37), אופציות שמשקפות החזקה של 2% מההון. 26,875 האופציות ניתנו לו לפי מחיר מימוש של 1.923 דולר, ויש ברשותו אופציות נוספות.

אלקוברה
 אלקוברה

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988