חברת החשמל: 30 אלף שקל בממוצע לעובד

שכר במגזר הציבורי - חברת החשמל ■ עלות השכר החודשית הממוצעת של עובד בחברה עומדת על 29,656 שקל, ואילו בקרב מנהלי החברה הבכירים מדובר על עלות ממוצעת של 78,035 שקל

לא מעט נכתב באחרונה על שכר עובדי חברת החשמל, ועל תרומתו למצב הפיננסי הרעוע של מונופול האנרגיה המקומי. שכר עובדי חברת החשמל אכן גבוה ביחס לשכר עובדי יתר החברות הגדולות במשק הישראלי, אך הוא לא זה שדרדר את מצבה הפיננסי של חברת החשמל, ומאלץ אותה מדי מספר חודשים להעלות את תעריף החשמל לצרכן הסופי.

ועדיין, שווה לעבוד בחברת החשמל, ולא רק בגלל אספקה חינמית של חשמל, והחופש להפעיל את המזגן בקיץ מבלי לחשוב על חשבון החשמל. לפי דו"ח הממונה על השכר במשרד האוצר, עלות השכר החודשית הממוצעת של כל עובדי החברה (12.6 אלף איש) עומדת על 29,656 שקל, ואילו בקרב מנהלי החברה הבכירים מדובר על עלות ממוצעת של 78,035 שקל.

למעשה, עלות השכר השנתית של בכירי החברה עומדת על כמיליון שקל, ובהנחה שכל מי שנכנס לחברת החשמל לא ממהר לעזוב אותה, אפשר להניח כי מונופול האנרגיה המקומי יצר שכבה מבוססת של מעמד הביניים.

את רשימת 20 שיאני השכר של חברת החשמל בשנת 2011 מוביל משה בכר, משנה למנכ"ל וסמנכ"ל יצור הולכה. דווקא מנכ"ל החברה לשעבר, עמוס לסקר, והמנכ"ל הנוכחי, אלי גליקמן, לא נכללו ברשימה זו.

לפי הדו"ח הכספי של חברת החשמל לאותה שנה, עלות שכרו של גליקמן, שנכנס לתפקידו באפריל אותה שנה (היה בעברו משנה למנכ"ל פרטנר), עמדה על 624 אלף שקל או 73 אלף שקל בקירוב לחודש - נתון המתאים לממוצע עלות השכר של בכירי החברה.

20שיאני השכר בחברת החשמל
 20שיאני השכר בחברת החשמל

חברת החשמל
 חברת החשמל

צרו איתנו קשר *5988