בנצי ליברמן הכריז על הקמת רשות מקרקעי ישראל

יציאתה של הרשות לדרך באופן רשמי תתרחש בפועל רק בעוד כשלושה חודשים ■ "ההכרזה על הקמת הרשות סוללת את הדרך לקידום הרפורמה במקרקעי ישראל"

מנהל מינהל מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, הכריז היום (ב') רשמית על הקמתה של רשות מקרקעי ישראל. מהמינהל נמסר כי ההכרזה של מנהל המינהל, ומעכשיו מנהל הרשות החדשה, התאפשרה בעקבות השלמת השלב האחרון ברפורמה וחתימת ההסכם מול העובדים.

חשוב לציין שלמרות ההכרזה הרשמית של מנהל המינהל, מדובר בתחילתה של התארגנות מחלקות המינהל השונות לעבוד במתכונת החדשה. יציאתה של הרשות לדרך באופן רשמי תתרחש בפועל רק בעוד כשלושה חודשים.

עם הודעתו על הקמת הרשות הביע ליברמן תקווה שמדובר בתחילתו של עידן חדש "בו הגוף המנהל את קרקעות המדינה, יוכל להתמקד בליבת העיסוק שלו שהיא תכנון קרקעות ושיווקן לצרכים שונים , תוך התייעלות, שקיפות מירבית ועבודה עם הפנים ללקוח", כך לדבריו של ליברמן. "ההכרזה על הקמת הרשות סוללת את הדרך לקידום הרפורמה במקרקעי ישראל והקמת רשות מקרקעי ישראל אשר תבוא במקום מינהל מקרקעי ישראל ותפעל מעתה כרשות ממשלתית".

לרפורמה במינהל שלושה נושאים עיקריים: התמקדות בליבת העיסוק שהיא תכנון קרקעות ושיווקן למטרות שונות, העברת בעלות לחוכרים בקרקע עירונית שמטרתה הפחתת הטיפול בתחזוקת חוזי חוכרים וביצוע רפורמה ארגונית מקיפה.

בשני הנושאים הראשונים החל כבר המינהל לעסוק בשנים האחרונות מאז החל קידום חקיקת הרפורמה. הנושא השלישי, ביצוע רפורמה ארגונית, היה הארוך ביותר והיה גם זה שעיכב לא מעט את יציאתה לדרך. במסגרת השינוי הארגוני פרשו כ-200 עובדים ותיקים מהמינהל ו-500 העובדים שנותרו שובצו מחדש לתפקידים שונים. במקביל, יקלטו כעת 160 עובדים מקצועיים חדשים ברשות מקרקעי ישראל. ההסכם החדש שנחתם מול העובדים קובע מדדי תפוקה ותגמול של העובדים ברשות, עד כדי תשלום משכורת 13. במינהל מספרים כי "לאחרונה כבר הוחל בביצוע שורת הכשרות המקצועיות של עובדי המינהל שנקלטו ברשות, על מנת להבטיח הטמעה יעילה והפעלה מקצועית של העובדים במתכונת החדשה".

שר הבינוי והשיכון ויו"ר מועצת מקרקעי ישראל, אריאל אטיאס, אמר היום: "הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל היא היחידה מכל הרפורמות שהממשלה ניסתה להוביל בחקיקה בתחום הנדל"ן שעברה ובוצעה בהצלחה. זאת, למרות שהיא רפורמה מורכבת ביותר ודיברו עליה עשרות שנים, ועכשיו היא בוצעה. אין לי ספק שיראו את פירות השינוי בתקופה הקרובה. מדובר בשינוי שלא נעשה במשך 50 שנה, והמינהל צריך להתאים עצמו לסביבה העסקית החדשה ולשפר את השירות. אני מודה למנהל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן, לעובדי הרשות ולהסתדרות על השלמתה המוצלחת של הרפורמה שתיטיב עם כלל הציבור ועם ענף הנדל"ן הישראלי".

בנצי ליברמן, מנהל מינהל מקרקעי ישראל: "המעבר ממינהל לרשות מקרקעי ישראל אינו תהליך פשוט אלא דורש התמדה וסבלנות אך אנו מקווים שבתוך כשנה ניתן יהיה לראות שינוי של ממש שיבוא לידי ביטוי גם בהיקפי העסקאות שלנו אך בעיקר בפן השירותי וביכולתנו לתת שירות טוב יותר לציבור לקוחותינו. הרשות תפעל מתוך ראייה רחבה של כלל האינטרסים של הציבור וכנציבת הדורות הבאים , על מנת שנוכל להעניק גם להם מרחב ראוי למגורים, לתשתיות, לפנאי ולאיכות חיים".

צרו איתנו קשר *5988