דיווח: ירדן תאפשר לישראל לתקוף בסוריה משטחה

אור ירוק ממזרח: מלך ירדן עבדאללה אישר לישראל להשתמש במרחב האווירי של הממלכה על מנת לבצע תקיפות בסוריה ולאסוף מודיעין בשטחה - כך דיווח העיתון הצרפתי "לה פיגארו"

אור ירוק מירדן לתקיפה בסוריה? המלך עבדאללה יאפשר למטוסים ישראליים לחוג במרחב האווירי של ירדן לצורך תקיפה של מאגרי הנשק הכימי בסוריה ופעולות איסוף מודיעין - כך דיווח העיתון הצרפתי "לה פיגארו".

על-פי הדיווח, עבדאללה ניסה לשאת ולתת עם גורמים שונים בסוריה על מנת להביא להפסקת הלחימה במדינה. משלא הצליח, החליט בשיתוף עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאפשר את פתיחתם של נתיבי אוויר בשטח הממלכה למטוסים ישראליים במידה ותרצה ישראל לתקוף בסוריה.

במסגרת ההחלטה, שנתקבלה לאחר ביקורו של נשיא ארה"ב ברק אובמה באזור, מטוסי תקיפה ומל"טים ישראליים יוכלו לחוג מעל המרחב האווירי של ירדן לצורך פעולות מבצעיות ואיסוף מודיעין בשטח סוריה.

מטוסים ישראליים יוכלו כעת לעבור דרך שני נתיבי טיסה מעל שטח הממלכה: מסלול אחד יתחיל בבסיס חיל האוויר בנגב ויחצה את ירדן לאורכה עד לגבול סוריה ואחר דרך עמאן - שיאפשר למטוסים מאזור המרכז להגיע במהירות רבה יותר לסוריה. המעבר דרך ירדן ימנע גם גיחה של מטוסי חיל האוויר לסוריה דרך דרום לבנון.

בדיווח הצרפתי נמסר כי מל"טים ישראליים כבר חגים מעל שמי ירדן בשעות הלילה, על מנת לאסוף מודיעין בשטח סוריה - דיווח שלא אושר רשמית על-ידי גורמים בירדן ובישראל.

משמעותה של ההחלטה חשובה מאוד ליחסים בין ישראל לירדן, במיוחד לאור ההתקרבות שנרשמה לאחרונה בין המלך עבדאללה לראש הממשלה נתניהו. בדיווח נמסר כי השניים נפגשו מספר פעמים בחשאי על מנת לתאם עמדות בנושא הלחימה בסוריה, שאם תזלוג מעבר לגבולותיה - עלולה להשפיע על ישראל, ירדן והאזור כולו.

צרו איתנו קשר *5988