פרשת עמנואל רוזן: מנכ"ל חדשות 2 אבי וייס העיד במשטרה

יממה לאחר שגדי סוקניק מסר את גרסתו לחוקרים, נודע כי מנכ"ל חברת חדשות 2 העיד גם הוא ■ בעבר פיטר וייס את רוזן לאחר שעובדת טענה כי הטריד אותה

נמשך המאמץ המשטרתי לאמת את העדויות נגד עמנואל רוזן: יממה לאחר עדותו של מגיש הטלוויזיה גדי סוקניק, באתר וואלה פורסם היום (ה') כי גם מנכ"ל חברת חדשות 2, אבי וייס, העיד בתחילת השבוע בפני חוקרי המשטרה, במסגרת בדיקת הטענות לפיהן העיתונאי הבכיר הטריד מינית נשים עמן עבד.

עוד נודע כי וייס העיד לבקשתו של ראש אגף החקירות והמודיעין של המשטרה. וייס בחר היום שלא להגיב לדברים.

וייס שימש בעבר כמעסיקו של רוזן, שהיה כתב מגזין ב"אולפן שישי", ועל-פי הפרסומים פיטר אותו מהחברה בשל תלונה של עובדת זוטרה שטענה כי הטריד אותה.

בעקבות הטענה הורה וייס על הקמת ועדת בדיקה בראשה עמדה קרן מרציאנו, המשמשת כממונה על הטרדות מיניות בחברה. את עבודתה ליווה היועץ המשפטי של החברה, עו"ד ישגב נקדימון, ובסיום הבדיקה נקבע כי רוזן חטא ב"התנהגות בלתי הולמת כלפי עובדת", והוחלט לפטרו.

בימים האחרונים נמתחה על חברת חדשות 2 ביקורת, שהובילה כתבת גלי צה"ל הדס שטייף, שטענה כי בחדשות 2 "קברו" את הנושא לאחר פיטוריו של רוזן, ובכך איפשרה לו להמשיך בהתנהגות דומה בכלי תקשורת אחרים.

"היינו גוף התקשורת היחיד שפעל בעניין זה", אמרו השבוע בחברת החדשות בתגובה לטענות הללו. "העניין נשמר בדיסקרטיות לאור בקשתה המפורשת של המתלוננת ובהתאם להוראות החוק. נראה לנו שכיבוד זכויותיה של המתלוננת חשוב יותר מכותרת צעקנית של הדס שטייף".

צוות מיוחד שהוקם ביחידת להב 433 - יחידת החקירות הארצית של המשטרה, בראשותו של תת-ניצב מני יצחקי, מטפל בפרשה מאז יום שני האחרון.

היום, כך מקווים במשטרה, צפויה התפתחות משמעותית בבדיקה בדמות מתלוננת ראשונה שתמסור את גרסתה למעשים שביצע לכאורה רוזן. עם זאת, לפי שעה, במשטרה שבו והדגישו כי לא מדובר בחקירה פלילית, וכי רוזן אינו בגדר חשוד.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988