עלות המיטה הזוגית בטיסת בני הזוג נתניהו - חצי מיליון שקל

בטיסת בני הזוג נתניהו להלוויה של מרגרט תאצ'ר בלונדון הותקנה במיוחד מיטה זוגית בחדר פרטי, מה שעלה למשלם המסים עוד חצי מיליון שקל

משרד ראש הממשלה דרש מיטה זוגית בטיסה של בני הזוג נתניהו להלוויה של ראש ממשלת בריטניה לשעבר מרגרט תאצ'ר, מה שגרר עלות נוספת של חצי מיליון שקל. כך עולה מתחקיר שפורסם הערב (ו') בתוכנית "שישי" בערוץ 10.

משרד ראש הממשלה הוציא מכרז לחברות התעופה הישראליות בבקשה לקבלת הצעה לחכירת מטוס, שייקח את בני הזוג נתניהו ללונדון ויחזיר אותם למחרת. מספר הנוסעים הדרוש היה 75, כולל 22 מושבים של מחלקת עסקים, ובנוסף תא מנוחה הכולל מיטה זוגית מוקפת ארבעה קירות ודלת לפרטיות מוחלטת.

אנשי צוות מיוחדים הוקפצו ביום העצמאות כדי למלא את הדרישה ולהתקין את המיטה הזוגית במטוס אל-על, שהוא היחיד שעמד בדרישות. אל-על זכתה כאמור במכרז וקיבלה מהמדינה עבור ביצוע הטיסה של נתניהו ללונדון 427 אלף דולר. אם לשכת רה"מ היתה מוותרת על תא המנוחה - ארקיע וישראייר היו יכולות להתמודד במכרז. המחיר שלהן לטיסה קצרה יותר הוא 300 אלף בלבד. ובחישוב פשוט תא המנוחה העלה את מחיר הטיסה בכמעט חצי מיליון שקלים.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "נוהל טיסות ראש הממשלה לפגישות מדיניות בחו"ל לא השתנה והוא זהה לזה שהיה נהוג במשרד ראש הממשלה בעבר. על פי הנחיות גורמי הביטחון, ראש הממשלה טס לחו"ל אך ורק בחברות תעופה ישראליות. את ההתקשרות עם חברות התעופה מבצעת חברת נסיעות, הכפופה לחשב הכללי באוצר. משרד ראש הממשלה העביר לחברת הנסיעות על פי הנוהל המקובל הגדרת צורך לטיסה ללונדון, ואל-על נבחרה. עלות הטיסה 427 אלף דולר. בהתאם להנחיית ראש הממשלה הוצאות הביקור, שארך פחות מ-48 שעות, צומצמו ככל הניתן".

לגבי תא המנוחה נמסר כי "ראש הממשלה המריא ללונדון במוצאי יום העצמאות, שבו השתתף בטקס קבלת פנים לחיילים מצטיינים בבית הנשיא, בחידון התנ"ך העולמי, בטקס קבלת פנים לסגל הדיפלומטי בישראל ובהענקת פרס ישראל. הטיסה נקבעה לחצות, זאת לאחר יום עמוס באירועים שצוינו. למחרת ראש הממשלה היה צריך לייצג את מדינת ישראל במספר אירועים רשמיים בינלאומיים, בהם פגישות עם ראש ממשלת קנדה סטיבן הרפר ועם ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון. לנוכח כך, ראוי שראש ממשלת ישראל יוכל לנוח בלילה שבין שני ימים עמוסים שכאלה".