אילקס מדיקל נערכת להציע הצעת מיזוג מתוקנת למדטכניקה

ובינתיים: חברת הציוד הרפואי מדווחת על המשך ירידה בהכנסות ורווחי מדטכניקה

חברת הציוד הרפואי אילקס מדיקל מגבשת הצעה חדשה למיזוג בינה לבין מדטכניקה, שגם היא עוסקת בתחום שיווק הציוד הרפואי, כך נודע ל"גלובס". אילקס מחזיקה 54% במדטכניקה, אותם רכשה בתחילת 2011, וכעת היא מעוניינת להגיע לבעלות מלאה בחברה.

ואולם, האסיפה הכללית של משקיעי מדטכניקה לאישור העסקה נדחתה מ-13 במאי למועד לא ידוע בטענה כי יש למצות את המו"מ עם המוסדיים. כעת נודע כי המו"מ הוביל להחלטה לגבש הצעה חדשה.

אילקס ביקשה למזג לתוכה את מדטכניקה לפי שווי של 397 מיליון שקל. שווי זה נמוך ב-13% מהמחיר שבו נרכשה מדטכניקה, אך גבוה ב-140% ממחירה בשוק. אילקס עצמה מוערכת לצורך המיזוג ב-493 מיליון שקל, פרמיה של 190% על מחיר השוק, שקרס מאז ביצוע הרכישה. הערכות השווי לשתי החברות בוצעו על-ידי BDO.

מאז פורסמה הצעת המיזוג ב-11 באפריל, ולמרות שהערכת השווי מעניקה פרמיה משמעותית לשתי החברות, שוויה של מדטכניקה ירד 9%. שוויה של אילקס עלה 12%.
הירידה בשווי מדטכניקה וכן דו"חות רבעון ראשון של שתי החברות, עשויים לעזור לאילקס לקדם את עמדתה לפיה המיזוג צריך לתת שווי גבוה יותר לאילקס.

מדטכניקה ממשיכה להיפגע במכירות וברווחים, הידרדרות הנמשכת מאז שנרכשה, ואילו אילקס רושמת גם היא ירידה בפעילות הליבה שלה, אבל הירידה מתונה יותר, והרווחיות משופרת.

מדטכניקה לבדה רשמה מכירות של 50 מיליון שקל ברבעון, ירידה של 22% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ורווח של כמיליון שקל בלבד, לעומת רווח של 17.4 מיליון שקל ברבעון המקביל, רובו ככולו תשלום חד פעמי.

אילקס רשמה הכנסות של 60 מיליון שקל בפעילות הליבה, ירידה של 4%. באיחוד מדטכנקיה ההכנסות הן 110 מיליון שקל, ירידה של 13%. הרווח עמד על 6.2 מיליון שקל ברבעון, גידול של 21%. הגידול נובע בין היתר מירידה בעלויות הנהלה וכלליות.

צרו איתנו קשר *5988