הפרסומאי אליעזר ז'ורבין הלך אמש לעולמו בגיל 89

ז'ורבין, מייסד משרד הפרסום דחף, היה אחראי על עשרות קמפיינים שהפכו לנכסי צאן ברזל בתרבות הישראלית ושותף בהחדרת עשרות מותגים ישראליים ובינל'

ענף הפרסום ייפרד היום (א') מאחת הדמויות שנחשבות למייסדי הענף בישראל: הפרסומאי אליעזר ז'ורבין - מייסד משרד הפרסום דחף, שהלך אמש לעולמו בגיל 89.

ז'ורבין אחראי על עשרות קמפיינים שהפכו לנכסי צאן ברזל של התרבות הישראלית, והיה שותף בהחדרת עשרות מותגים ישראליים ובינלאומיים.

ז'ורבין החל את דרכו כחבר בארגון הלח"י, והפך עד מהרה ליועץ סתרים של גדולי המדינה מכל קצוות הקשת הפוליטית. בין השאר היה חבר אישי של רבים ממנהיגי המדינה: שמעון פרס, יצחק רבין, יצחק שמיר, עזר ויצמן, אהוד אולמרט, בנימין נתניהו, רוני מילוא, דן מרידור, יצחק מודעי, משה דיין ועוד.

ז'ורבין הקים את משרד הפרסום דחף בשנת 1953, ובכך היה מראשוני משרדי הפרסום שפעלו בארץ. בין לקוחות המשרד כיום: קוקה-קולה, ג'ינס ליווי'ס, סוזוקי ועוד.

בין הישגיו האישיים של ז'ורבין בולטת הובלת קמפיין המהפך של הליכוד בבחירות 1977. סיסמת הבחירות שהמציא, "הליכוד - כוח 1", הובילה את הליכוד לניצחון ולמהפך היסטורי בפוליטיקה הישראלית, אחרי 30 שנות שלטון של מפלגת העבודה.

ב-2009 קיבל ז'ורבין פרס על מפעל חיים בתחרות "קקטוס הזהב". פרס מפעל חיים ניתן על-ידי איגוד חברות הפרסום לאישים בולטים בענף הפרסום, שהניחו את היסודות ותרמו לפיתוח תעשיית הפרסום בישראל.

צרו איתנו קשר *5988