פייסבוק מזנקת; ברוקר אמריקאי: "המניה בדרך ל-50 דולר"

ג'וזף גרינקורן, ברוקר אמריקאי שסחר במניית פייסבוק לפני ההנפקה שלה בוול סטריט, מעריך כי היא תסיים את 2013 עם הכנסות שיא של עד 8 מיליארד דולר ■ "המספרים החיוביים של פייסבוק הם רק קצה הקרחון"

פייסבוק דיווחה אתמול על דוחות חזקים ברבעון האחרון והמניה מגיבה היום בזינוק חד בוול סטריט, תוך ריכוז מחזורי מסחר גבוהים.

"המספרים החיוביים של פייסבוק הם רק קצה הקרחון, החברה הוכיחה למשקיעים שהיא הצליחה גם להגדיל את נתח ההכנסות שלה מתחום המובייל ב-41% שנובע בעיקר מזינוק של 51% במספר משתמשי הסלולאר שעלה ל-819 מיליון משתמשים ב-2013 לעומת השנה שעברה". כך מעריך ג'וזף גרינקורן, מנכ"ל מוריס גרופ המתמחה במסחר במניות טכנולוגיה ורשתות חברתיות.

גרינקורן ציין כי "במקביל צוקרברג הוכיח למשקיעים כי למשתמשים לא נמאס מפייסבוק משתמשים פעילים יומיים עלו ב-27% לכ-700 מיליון משתמשים והמשתמשים החודשיים הפעילים עלו ב-21% ל-1.15 מיליארד אנשים שרושמים וקוראים סטטוס ויכולים לעשות share ו-Like. לא רק שהחברה עקפה בענק את תחזיות האנליסטים עם הכנסות של 1.81 מיליארד דולר לעומת הצפי שעמד כ-1.52 מיליארד- זינוק של כ-53% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ורווח נקי של 333 מיליון דולר".

לטענת גרינקורן שסחר במניית פייסבוק עוד לפני הנפקתה בנאסד"ק "משמעות המספרים הכל כך חיוביים האלה היא שהעולם כולו מתחבר בקצב הולך וגדל למדיה החברתית. עד סוף השנה מספק ה"פייסבוקאים" צפוי לעלות על מספר ההודים בעולם, ולא נתפלא אם במהלך 2014 יהיו לפייסבוק יותר משתמשים ממספר האזרחים בסין עם מספר משתמשים של כ-1.35 מיליארד משתמשים. דבר נוסף שהמספרים הללו מוכיחים הוא שחברות מדיה חברתית יכולות לעשות הרבה כסף ובמקביל להמשיך ולצמוח בעולם הלקוחות הנוכחי שעובר למכשירים הניידים. פייסבוק הוכיחה לכל הספקנים שרשתות חברתיות יכולות לחדור בהצלחה יתרה לרשתות המובייל ולכן לא אהיה מופתע לראות הצלחה ורווחים נאים בתחום גם לחברות כמו טוויטר, שאזאם, פינטרסט שיחדרו לשוק בקלות יחסית".

גרינקורן הוסיף כי "למרות המשך הצמיחה של פייסבוק, נראה שאף אחד בחברה הזו לא מתכוון לנוח - החברה צפויה תהיה להציג בעתיד הקרוב מוצרים חדשים ופלטפורמות פרסום חדשות למרות שאפליקציית FB HOME לא הייתה מוצלחת, ההשקה האחרונה שלהם של יישום המאפשר העלאת קליפים קצרים צפויה לקצור הצלחה במיוחד אצל חברות מדיה ופרסום באינטרנט שצפויים להגדיל שוב את עוגת הפרסום של פייסבוק".

"הגידול המתמשך שצפוי במספר המשתמשים צפוי להוביל את פייסבוק לסיים את 2013 עם הכנסות שיא של בין 7.5 ל-8 מיליארד דולר. מארק צוקברג ממשיך כבר זו השנה השנייה להשחיז את הסינית שלו לקראת כיבוש השוק הסיני שהוא המהלך המשמעותי ביותר שמתכננת החברה בשנה הקרובה, אמר גרינקורן.

גרינקורן ממשיך להמליץ בחום על השקעה במניית פייסבוק, לדבריו - פייסבוק היא השקעה נהדרת לטווח הארוך עם מחיר יעד של 50 דולר למניה המשקף לה גם לאחר הזינוק יום שלאחר הדו"חות אפסייד של כ-50%, לכן גם לאחר העליות הנוכחיות כדאי למשקיעים לטווח הארוך לתפוס פוזיציה במניה של החברה שלא ויתרה על החזון לה להפוך לקהילה הגדולה בעולם.

גם כלכלני בית ההשקעות ברקליס המליצו היום על מניית פייסבוק לאחר הדוחות הכספיים שפרסמה החברה אתמול. ברקליס מעלים היום את מחיר היעד למניה ב-23%, מ-30 דולר ל-37 דולר. בברקליס מרוצים מהגידול בהכנסות מפרסום בסלולר, טוענים כי מחיר המניה יעלה ברבעון הקרוב, וצופים לחברה רווח תפעולי של 5.45 מיליארד דולר ב-2014.

צרו איתנו קשר *5988