האם חברת התעופה דלתא מחרימה מוצרים מהשטחים?

בלוג פרו-פלסטיני טוען כי החברה הורידה מהתפריט את "חלווה אחווה" המיוצרת באזור התעשייה ברקן ■ דלתא: "המוצר הוסר מהתפריט כחלק מהליך שגרתי של בחינה מחזורית. במקרים רבים המוצרים הנבחנים חוזרים לאחר מכן לתפריט"

הבלוג הפרו-פלסטיני "האינתיפאדה האלקטרונית" (The Electronic Intifada) פרסם לאחרונה פוסט, ובו הוא טוען כי חברת התעופה האמריקאית דלתא איירליינס מחרימה מוצרים המיוצרים מעבר לקו הירוק, ולראיה לכך נכתב כי החברה הורידה מתפריט הקייטרינג שלה את חלווה אחווה, המיוצרת באזור התעשייה ברקן.

דלתא היא אחת מחברות התעופה הגדולות בעולם. לפי הבלוג, לקוחה התלוננה בפני דלתא על הגשת המוצר, ובעקבות כך החברה החליטה להוריד אותו מהתפריט בטיסות היוצאות מישראל.

בבלוג מציגים גם העתק של מייל שנשלח מדלתא ללקוחה, ובו נכתב כי "דלתא הודיעה לחברת הקייטרינג המקומית להפסיק להגיש את המוצר 'חלווה וניל' בטיסות היוצאות מישראל".

דובר החברה אמר היום (ד') ל"גלובס" כי החברה מבצעת בחינה מחדש של התפריט שלה, ובמסגרת זאת החליטה באופן זמני להחליף את החלווה בפירות ישראליים.

"אנו מצרים על כך שמכתב ממחלקת שירות לקוחות הובילה לפרשנות שגויה לפיה דלתא הסירה את 'חלווה אחווה' מהתפריט בשל המקום בו היא מיוצרת", נמסר מהחברה. "כל פריטי המזון בדלתא בטיסות היוצאות מתל-אביב מגיעות מספק מקומי, וזה כולל למעלה מ-1,000 פריטי מזון. 'חלווה אחווה' הוסרה לאחרונה מהתפריט כחלק מהליך שגרתי של בחינה מחזורית. במקרים רבים המוצרים הנבחנים חוזרים לאחר מכן לתפריט".

צרו איתנו קשר *5988