מנכ"לית טמרס על פויו זבלדוביץ': "חייב לי כמיליון דולר"

לטענת יודפת הראל-בוכריס, זבלדוביץ' הפר התחייבות לשלם לה ולעובדי החברה של כ-1.5 מיליון דולר בגין מכירת קניוני בריטיש ישראל לקבוצת עופר-מליסרון, בטענה לקשיי נזילות

המיליארדר פויו זבלדוביץ' לא עמד בהתחייבויותיו לתשלום בונוסים לחמשת עובדי חברת טמרס בישראל על רקע עסקת מכירת קניוני בריטיש ישראל לקבוצת עופר-מליסרון, בטענה שיש לו קושי לשלם עקב קשיי נזילות - כך טוענת מנכ"לית טמרס קפיטל, יודפת הראל-בוכריס, במכתב דרישה ששיגרה לזבלדוביץ', במסגרתו היא טוענת לחוב של כ-1.5 מיליון דולר של זבדוביץ' לזכותה ולזכות יתר עובדי החברה.

הסכסוך בין המיליארדר המוכר לבין מנהלת העסקים בקבוצה שבבעלותו פרץ על רקע הסכם כתוב לתשלומי בונוסים שנערך בין זבלדוביץ' להראל-בוכריס, ולארבעת עובדי טמרס הנוספים בישראל, במסגרתו התחייב זבלדוביץ' לשלם לחמישה סכומים הנעים בין 10,000 דולר ליותר ממיליון דולר - להראל-בוכריס עצמה. הסכום הכולל אותו התחייב זבלדוביץ' להעביר לכל העובדים עומד על סך של מיליון וחצי דולר. הבונוס סוכם בשנת 2011 ואף סוכם בין הצדדים כי ישולם בחמישה תשלומים.

ההתחייבות לתשלום הבונוסים נולדה בעיקר על רקע הרווח שרשם זבלדוביץ' בעסקת המכירה של קניוני בריטיש ישראל, בהם החזיק 15.7% (יחד עם ליאו נואי, שהחזיק 55.8%) למליסרון של ליאורה עופר. העסקה, שבוצעה לפני כשנה וחצי תמורת 1.7 מיליארד שקל, הניבה לזבלדוביץ', לפי הערכות, רווח של 300-400 מיליון שקל.

במכתב ששיגרה הראל-בוכריס לזבלדוביץ' ביוני האחרון, טוענת המנכ"לית כי התשלום הראשון בגין הסכם הבונוסים בוצע על-ידי זבלדוביץ' בתחילת 2012, אך כשהגיע המועד להעביר את התשלומים הבאים הודיע זבלדוביץ לעובדי טמרס כי הוא לא יכול לשלם "בגלל קשיי נזילות", לשון המכתב. לטענתה, התשלום הראשון מבין החמישה מהווה פחות מ-20% מחובו של זבלדוביץ' לטובתה.

בשלב זה, היחידה שדורשת את חלקה מזבלדוביץ' היא הראל-בוכריס, כאשר ככל הידוע שאר העובדים טרם העלו דרישות. הצדדים ניהלו התכתבות ערה בניסיון להסדיר את העניין, ואולם משכשלו המגעים, הסכימו להעביר את המחלוקת להליך גישור בניהולו של עו"ד אלי זוהר. מפגש הגישור הראשון עתיד להתקיים ביום שלישי הקרוב, לפני ערב החג.

אחד מעשירי תבל

המיליארדר פויו זבלדוביץ', הוא בנו של שלמה זבלדוביץ' המנוח, ניצול השואה שהיה לתעשיין נשק פיני, והקים בשנות ה-50, יחד עם כור, את מפעלי סולתם ביקנעם. הוא בעליה של טמרס גרופ (TAMARS GROUP), קבוצת החזקות הרשומה בליכטנשטיין, המתמחה בנדל"ן ובהשקעות שונות ברחבי העולם.

זבלדוביץ', אחד מעשירי תבל, מתגורר בלונדון, ובבעלותו גם בית בקיסריה. טמרס ישראל, בניהולה של יודפת הראל-בוכריס, השקיעה בישראל מאות מיליוני דולרים בנדל"ן (בריטיש ישראל - השקעה שנמכרה ברווח גדול למליסרון), במלונאות (רשת מלונות ווסט ודניאל, בים המלח, בהרצליה, בתל אביב ובאשדוד), בתקשורת (כבל התקשורת התת-ימי), בביומד (קרן פונטיפקס ואחרות), מחזיקה 17% ממניות כנפיים, בעלת השליטה באל-על, ועוד.

הקבוצה מחזיקה בנכסי נדל"ן רבים ברחבי העולם, ביניהם בנייני משרדים במנהטן, בניינים בוושינגטון ומספר בתי מלון ובתי קזינו בלאס-וגאס. מטה הקבוצה פועל מואדוז, ליכטנשטיין, ומשרדיה פרוסים בצמתי ההחלטה המרכזיים ברחבי העולם, בניו יורק, לונדון, תל אביב, גיברלטר, הלסינקי, לאס-וגאס ושטוקהולם.

הראל-בוכריס מכהנת כמנכ"לית טמרס קפיטל מ-2006, ובנוסף חברה בדירקטוריונים שונים, בהם טמרס קפיטל בע"מ, רשת מלונות טמרס, טמרס נדל"ן, פרוטליקס, טושירה, סיקלו , סקיור פארמה ואנטריג.

מחברת טמרס סירבו להגיב.

צרו איתנו קשר *5988