החלטה דרמטית במצרים: ארגון האחים המוסלמים יפורק

העיתון "אל-אחבאר" דיווח כי הממשל הזמני במדינה החליט לפרק את הארגון, זאת יממה אחרי ניסיון ההתנקשות בשר הפנים ■ על פי הדיווח, בתחילת השבוע הבא יוכרז על ביטול המעמד החוקי של הארגון

החלטה דרמטית במצרים: יממה לאחר ניסיון ההתנקשות בשר הפנים המצרי, החליט הממשל הזמני במדינה לפרק את ארגון האחים המוסלמים. כך דווח היום (ו') בעיתון הממשלתי "אל-אחבאר". על פי הדיווח, ההחלטה תימסר במסיבת עיתונאים שתתקיים בשבוע הבא.

האני מאהאנה, דוברו של השר לסולידריות חברתית, מסר כי "החלטת השר למעשה התקבלה והוצאה לפועל, אך תימסר בתחילת השבוע". העיתון מדווח כי הארגון לא יוכר עוד כ"ארגון לא ממשלתי".

תנועת האחים המוסלמים נרשמה כ-NGO - ארגון חוץ ממשלתי בחודש מארס, לאחר שהוגשה נגדה תביעה בה נטען כי אין לה מעמד חוקי. התנועה הוקמה ב-1928, ופורקה באופן רשמי על ידי השלטון הצבאי במדינה בשנת 1954. טרם התקבלה תגובה מהאחים המוסלמים לדיווח.

אתמול נשמע פיצוץ סמוך לביתו של שר הפנים המצרי מוחמד איברהים. כתוצאה מהפיצוץ נפגעו מספר בני אדם, אולם השר עצמו לא נכח במקום בזמן הפיצוץ ולא נפגע.

גורמי ביטחון במדינה מסרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי המשטרה המצרית הרגה שני בני אדם שהיו אחראים על פי החשד בהתנקשות באיברהים.

"מה שקרה היום הוא לא הסוף, אלא רק ההתחלה", אמר איברהים לסוכנות הידיעות רויטרס בתשובה לשאלה אם ניסיון ההתנקשות סימן את תחילתו של גל טרור חדש במצרים.

צרו איתנו קשר *5988