הטיפ היומי: המניה שתיהנה מצמיחה חזקה גם ב-2014

מחלקת המחקר, Stifel: המלצתנו למניית נובה היא "קנייה", ומחיר היעד שלנו הוא 11 דולר - פרמיה של כ-23% על מחיר השוק

החברה הדואלית נובה , המייצרת מערכות מדידה, נסחרת בנאסד"ק ובבורסה בת"א ושווי השוק שלה הוא כ-244 מיליון דולר. נובה מייצרת מערכות שמשמשות לבקרת תהליכים בשוק המוליכים, בשני תחומים עיקריים: תחום הזיכרונות ותחום ה-Foundry - ייצור שבבים המתוכננים על ידי המפתחות.

נובה פרסמה באחרונה את הדוחות הכספיים שלה לסיכום הרבעון השלישי. בסך הכול, התוצאות היו בהתאם לתחזיות, אך חשוב יותר, אנחנו מאמינים ש-2014 תהיה שנה נוספת של צמיחה חזקה בחברה.

אנחנו לא מופתעים מתחזית החברה להאצה בפעילות לקראת סוף השנה. זאת על רקע השקעות של לקוחות (Foundries) בטכנולוגיית ה-28 ננומטר, והשקעות של TSMC (יצרנית השבבים הגדולה בעולם) בטכנולוגיית 20 ננומטר. החברה הציגה נתון חזק של הזמנות בטכנולוגיית ה-20 ננומטר ברבעון השלישי (למעלה מ-80% מההזמנות), אך לא פחות חשוב - היו השקעות בטכנולוגיות של 16 ננומטר ומטה.

פרמיה של 23% על השוק

אנחנו מאמינים שהגידול בהשקעות בטכנולוגיית 20 ננומטר מספקת רמת ראות ויציבות לנובה עבור המחצית הראשונה של 2014. אם TSMC תמשיך להתקדם בטכנולוגיית ה-16 ננומטר, יהיו לנובה הזדמנויות נוספות. אם TSMC תהפוך למובילת שוק בטכנולוגיה זו, ייתכן ש-Foundries אחרים יגדילו את ההוצאות ההוניות שלהם, וזהו תרחיש שעבורו נובה ממוצבת היטב. בנוסף, אנו מעודדים גם מהרחבת היחסים של נובה עם לקוחות קיימים.

מעבר לסיפור ה-Foundry, אנחנו מאמינים שלחברה יהיו הזדמנויות נוספות בשנת 2014, עם האצה בהוצאות ההוניות בתחום הזיכרונות וגידול בעסקי התוכנה שלה.

אנו מעלים את התחזית שלנו לרבעון הרביעי להכנסות של 28.5 מיליון דולר ורווח נקי למניה של 13 סנט, לעומת תחזית קודמת להכנסות של 27.5 מיליון דולר ורווח של 12 סנט למניה.

המלצתנו למניית נובה היא "קנייה", ומחיר היעד שלנו הוא 11 דולר - פרמיה של כ-23% על מחיר השוק.

מחלקת המחקר, Stifel

הגורמים בכתבה עשויים להשקיע בניירות ערך ו/או מכשירים, לרבות אלו שהוזכרו בה. האמור אינו מהווה ייעוץ או שיווק השקעות, המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם

צרו איתנו קשר *5988