סדרת הטלוויזיה שהסעירה את טורקיה עולה בערוץ 9

הטלנובלה "הסולטן" גררה מחאות המוניות וכמעט הוצאה מחוץ לחוק בטורקיה, לאחר שהציגה את הסולטן העות'מאני סולימאן הגדול כרודף נשים שטוף זימה

ערוץ 9 יחל היום (א') בשידור יומי של הטלנובלה הטורקית השנויה במחלוקת "הסולטן". הדרמה, שמציגה באור בעייתי את הסולטן העות'מאני סולימאן הגדול, תשודר עם כתוביות בעברית ובדיבוב לרוסית.

הסדרה גררה מחאות המוניות וכמעט הוצאה מחוץ לחוק בטורקיה, לאחר שהציגה את הגיבור ההיסטורי של המדינה כרודף נשים שטוף זימה. ראש ממשלת טורקיה אף איים כמה פעמים בתביעות משפטיות נגד יוצרי הדרמה שראתה אור בטורקיה לפני כ-3 שנים, בטענה כי מדובר ב"חילול הקודש ההיסטורי של העם הטורקי".

הסדרה, שתשודר בימי חול בשעה 17:05 עם כתוביות בעברית, נחשבת ליקרה בתולדות ההפקה הטלוויזיונית הטורקית ושודרה עד כה בעשרות מדינות.

ערוץ 9 נמצא בימים אלה בעיצומה של תקופת מעבר, לפני שיתחיל לשדר מהאולפנים החדשים במודיעין כבר בחודש פברואר 2014.

"בתקופת הביניים הנוכחית החליטה הנהלת הערוץ לבצע ניסיונות רבים בתחום התוכן כדי לגבש מדיניות ברורה ביחס ללוח השידורים העתידי", אומרים בערוץ 9. "עם מעבר לאולפנים החדשים יתחיל הערוץ לשדר הפקות מקור גדולות בסגנון הלייף סטייל, ריאליטי, סאטירה ובידור מכל הסוגים. זאת כמובן בנוסף למהדורת החדשות העצמיות שאותן משדר הערוץ במשך כחצי שנה כבר מאז שלא המשיך החוזה עם חדשות ערוץ 2".

לדברי מנכ"לית ערוץ 9, ויקטוריה גורדין, "חשוב לנו לפני המעבר לאולפנים החדשים להבין בצורה מדויקת למה מצפה הקהל שלנו. לאחר שבמשך שנים הערוץ לא התייחס לשאלת איכות ורמת התוכן במידת הרצינות הנדרשת, חשוב לנו להתחיל את השידורים החדשים בצורה הכי מקצועית וברמה הכי גבוהה בכל הקשור לתכנים. אנחנו מאמינים שהגישה הזאת תוביל אותנו לפופולריות רבה בקרב דוברי הרוסית שיחזרו לצפות בתוכניות הערוץ.

"המחקרים שביצענו מוכיחים כי הביקוש לתקשורת בשפה הרוסית, לתוכן חדשותי ובידורי בשפה הרוסית - לא רק שלא ירד עם השנים, אלא גדל וכיום כולל גם את הדור הצעיר יותר של דוברי רוסית. מטרתינו העיקרית היא לעשות כל מה שניתן כדי לאפשר להם לקבל את המיטב".

צרו איתנו קשר *5988