ערוץ 2: מח"ש תמליץ לפתוח בחקירה פלילית נגד ניצב ארביב

ניצב מנשה ארביב, האיש שהוביל את המאבק בשחיתות ובפשיעה החמורה במשטרה, נמצא בדרך לחדר החקירות - הפעם כחשוד ■ החשד: קבלת טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו ■ גורם המקורב לנושא: הרב פינטו יועמד לדין

התפתחות משמעותית בפרשת הרב פינטו וניצב מנשה ארביב: חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) ממליצים לפתוח בחקירה פלילית נגד ניצב מנשה ארביב בעקבות הבדיקה שהתנהלה נגדו בנוגע לקבלת טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו. בנוסף, גורם המעורב בפרשה אמר כי נגד הרב פינטו יוגש בכל מקרה כתב אישום.

במהלך סוף השבוע הסתיימה הבדיקה הראשונית של מח"ש על-פי מידע שהעבירו פרקליטיו של הרב פינטו ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. לאחר שהחוקרים גבו כמה עדויות וקיבלו לידיהם מסמכים הקשורים לנושא, הודיעו ראשי מח"ש לפרקליט המדינה משה לדור וליועמ"ש יהודה וינשטיין כי הממצאים שהעלו מחייבים מעבר לחקירה פלילית מלאה נגד ניצב ארביב.

גורם המעורה בפרשה: "נגד הרב פינטו יוגש בכל מקרה כתב אישום"

בכפוף לפגישה שתתקיים מחר (א') בלשכתו של וינשטיין עם פרקליטיו של הרב פינטו - אם תושג שם הסכמה, ייתכן כי ניצב ארביב יוזמן לחקירה באזהרה עוד השבוע. עם זאת, על-פי המסתמן, ממצאי הבדיקה הם כאלה שלא מאפשרים לוותר לרב פינטו, וייתכן כי בסופו של דבר יוגש נגדו כתב אישום.

גורם המעורב בפרשה אמר הערב (מוצ"ש) לחדשות 2 כי "נגד הרב פינטו יוגש בכל מקרה כתב אישום". יחד עם זאת, מתברר הערב כי הדיווחים והפרסומים בעניינו של ניצב מנשה ארביב מוגזמים מכפי שהוצגו. כפי הנראה, ממצאי הבדיקה בפרשה הזאת מינוריים יותר, אך עדיין חוצים את הרף הפלילי.

פרקליטו של ניצב מנשה ארביב, עו"ד גדעון פישר, מסר כי "מחר ייפגש צוות ההגנה של ארביב אצל היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, שם נוכל בפעם הראשונה לפרוש את המתווה העובדתי והמשפטי בכל הקשור לטענות המסתובבות באוויר בימים האחרונים".

עו"ד פישר הוסיף כי "אני משוכנע שלאחר הישיבה הזו הדברים יתבהרו, והפרשה הזו תקבל את המקום הראוי לה".

צרו איתנו קשר *5988