8,500 ש' בחודש לספורטאי "סגל הזהב", 6,000 ל"סגל הכסף"

תוגדל התמיכה החודשית לספורטאים שמיועדים להשתתף באולימפיאדת ריו 2016; לפני השדרוג עמדה התמיכה החודשית המקסימלית על 5,000 שקל

מלגות התמיכה החודשיות הקבועות לספורטאים האולימפיים של ישראל, מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, מינהל הספורט והטוטו, בדרך לאולימפיאדת ריו דה ז'ניירו 2016 - ישודרגו החל מהחודש. כך נמסר בהודעה רשמית של הוועד האולימפי.

מדובר בארבעה סגלים: סגל הזהב, בו יקבל כל ספורטאי תמיכה בסך 8,500 שקל בחודש; סגל הכסף, שווה מלגה בגובה 6,000 שקל בחודש; ארד (4,500 שקל) וסגל "בכיר" (3,000 שקל בחודש). סך התמיכה השנתית של הקרן המשותפת בספורטאים תעמוד על כ-600 אלף שקל בשנה. לפני השדרוג, עמדה התמיכה המקסימלית בספורטאי על 5,000 שקל בחודש.

נכון להיום נמנים חמישה ספורטאים על סגל הזהב: לי קורזיץ, ירדן ג'רבי, מעיין דוידוביץ', אלכס שטילוב וסרגיי ריכטר. בסגל הכסף נמנים נכון להיום 18 ספורטאים, בינהם גל נבו, יעקב טומרקין, עמית עברי, שחר צוברי, נמרוד משיח, אנה קזנייבה, קמילה מינקווה, טומי ארשנסקי ואופיר נצר. 54 ספורטאים מקבלים כיום מלגות תמיכה אולימפיות חודשיות קבועות.

סכומי המילגה החודשית נקבעו בהתאם לקריטריונים מקצועיים של הישגים בהם הספורטאים נדרשים לעמוד תוך מעקב מקצועי קבוע של היחידה לספורט הישגי, שהיא הזרוע המקצועית של הוועד האולימפי בישראל. הכניסה לסגלים תהיה אך ורק במקצועות אולימפיים ובתנאי תחרות אולימפיים, ועל-פי המלצת מינהלת הספורט ההישגי.

יגאל כרמי, יו"ר הוועד האולימפי, אמר היום (ב'): "אני רוצה להודות לשותפים שלנו, משרד הספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט, על נכונותם להגדיל את חלקם בקרן ובכך לאפשר מלגות חודשיות מתאימות יותר לספורטאים האולימפיים. מלגה חודשית גדולה יותר ובמידת האפשר, גם חסות אישית מסחרית, יאפשרו לספורטאים להתרכז בראש שקט יותר בפן המקצועי ולהבטיח הכנה טובה יותר לקראת הגשמת היעדים הספורטיביים שלהם".

יעל ארד, יו"ר ועדת הספורט של הוועד האולימפי, ציינה: "אני גאה ושמחה על ההחלטה על הגדלת המלגות וזהו צעד ראשון בתוכנית לשיפור רווחת הספורטאי האולימפי בישראל, תוכנית שבאה להסדיר את כל התנאים שיאפשרו לספורטאים האולימפיים שקט תעשייתי בחתירתם לצמרת העולמית. אני רוצה שהספורטאים יקומו כל בוקר בידיעה שיש מאחוריהם אנשים רבים שרוצים בהצלחתם ופועלים לרווחתם".

צרו איתנו קשר *5988