14 חשודים בהעלמת מס בהיקף 4.6 מיליארד שקל

אתר ההימורים איפשר לישראלים להמר על משחקי ספורט שהתקיימו בארץ ובעולם ■ רשות המסים: רוב המעורבים - תושבי השרון והמרכז - הואשמו כי הפעילו את האתר במשך 4 שנים באופן לא חוקי ולא דיווחו כמובן על ההכנסות

14 מתושבי השרון, המרכז וחיפה הואשמו לאחרונה בהעלמת הכנסות בהיקף חסר תקדים של כ-4.6 מיליארד שקל מהפעלת אתר להימורים בלתי חוקיים באינטרנט. כתב האישום המתוקן, הכולל שורה של עבירות מס, הוגש לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בסוף חודש ינואר על-ידי פרקליטות מחוז תל-אביב (פלילי) באמצעות עורכות הדין מירב גבע, אורנה פינטו-גפסון ואיריס רמתי.

באוקטובר 2012 נפתחה חקירה גלויה על-ידי ימ"ר תל-אביב ויחידת יהלום ברשות המסים, שעניינה חשד לביצוע עבירות של ארגון הימורים בלתי חוקיים, הלבנת הון ןהעלמת הכנסות, וזאת במסגרת רשת הימורים באתר האינטרנט דונבט (ששמו שונה מאוחר יותר).

כתב האישום המתוקן מייחס ל-14 נאשמים - ארבעת מנהלי אתר ההימורים, 9 סוכנים ואדם אשר שימש כאיש-קש לצורך הלבנת הכספים האסורים - גם עבירות מס כגון עבירות של התחמקות מתשלום מס בגין הכנסותיהם בהיקף של 4.6 מיליארד שקל, סיוע לאחרים להתחמק ממס ועוד.

האתר הוקם תחילה בשם dobnet.com, ואחר-כך שונה שמו ל-2020bet.com. על-פי כתב האישום המתוקן, אתר ההימורים איפשר למהמרים בכל רחבי הארץ להמר במשך 24 שעות ביממה על משחקי ספורט שהתקיימו ברחבי העולם, לרבות בישראל.

ארבעת מנהלי האתר - האחים דרור קפלן מראשון-לציון וירון קפלן מתל-אביב, טוביה הרשקוביץ מהרצליה ושי מזיג מרעננה - החלו בשנת 2009 לעסוק בעסק של הימורים בלתי חוקיים באמצעות האתר והפיקו בשנים 2012-2009 הכנסות בסך של כ-4.6 מיליארד שקל, אולם, בין השאר, הם לא הודיעו לפקיד השומה על פתיחת העסק, לא ניהלו פנקסי חשבונות, לא הגישו דוחות במועד, לא ניכו מס במקור מהכנסות מהימורים ששולמו במזומן למהמרים, ובכך סייעו להם להתחמק מתשלום מס.

כתב האישום מפרט את הכנסות מפעילי האתר בשנים האחרונות: 180 מיליון שקל ב-2009, כמיליארד שקל ב-2010, כ-2.1 מיליארד שקל ב-2011 ו-1.3 מיליארד שקל ב-2012.

לתשעת הסוכנים, שתפקידם היה לגייס מהמרים ולשמש להם כערבים מול מנהלי האתר לביטחון תשלום חובותיהם, מיוחסות עבירות של השמטת הכנסות בסך כולל של למעלה מ-54 מיליון שקל במהלך התקופות הרלוונטיות לכל אחד מהם.

גם הסוכנים נאשמים כי לא הודיעו לפקיד השומה על תחילת עיסוקם, לא ניהלו פנקסי חשבונות, לא הגישו דוחות במועד וסייעו למהמרים באתר להעלים מרשות המסים את הכנסותיהם מרווחי ההימורים ששולמו להם במזומן על-ידי הסוכנים.

עוד עולה מכתב האישום כי מנהלי האתר הלבינו את הרכוש האסור באמצעות משרד למתן שירותי מטבע בהרצליה - "יורו צ'יינג'", בבעלות מייק מיכאלי, שידע כי נפתחה כרטסת בצ'יינג' על שמו של איש-קש מרמת-השרון, המואשם בכתב האישום, במטרה להסתיר ולהסוות את מקור הכסף ואת זהותם של מנהלי האתר. במעשיו של איש-הקש הוא סייע למנהלי האתר להתחמק מתשלום מס.

סכומי ההעלמות
 סכומי ההעלמות

צרו איתנו קשר *5988