הנקראות ביותר

המכבסה הגדולה בישראל עוברת לפעול בגז טבעי

דור אלון גז תספק גז טבעי לחברת 'תל בר' מקבוצת שירותי בריאות כללית בהיקף מכירות הנאמד בכ-2 מיליון שקל לשנה למשך תקופה של חמש שנים ממועד תחילת הזרמת הגז הטבעי למפעל הצפויה בתחילת 2016

אחרי תחנות הכוח והמפעלים, גם המכבסה הגדולה בארץ עוברת לפעול בגז טבעי. דור אלון גז חתמה על הסכם עם חברת 'תל בר', מקבוצת שירותי בריאות כללית, המפעילה את המכבסה הגדולה בישראל בעפולה להסבת המפעל לשימוש בגז טבעי ולשיווק ואספקת הגז.

דור אלון גז תספק גז טבעי לפי צריכה שנתית של 1,600,000 מ"ק לשנה בהיקף מכירות הנאמד בכ-2 מיליון שקל לשנה למשך תקופה של חמש שנים ממועד תחילת הזרמת הגז הטבעי למפעל, הצפויה בתחילת 2016.

ההסכם נחתם לאחר מכרז שערכה חברת תל בר וכולל את הסבת המפעל לגז טבעי ולאספקת גז טבעי למפעל למשך 5 שנים (ממועד הזרמת הגז). תל בר, הינה המכבסה הגדולה בישראל הממוקמת בעפולה, מספקת שירותי כביסה וארכיב ל-14 בתי חולים של 'כללית' ולכ-1,400 מרפאות כללית בקהילה. לתל בר מרכז הכביסה הגדול ביותר בישראל הכולל בתוכו מכון סטרילי מתקדם, מדובר במפעל תעשייתי גדול, עפ"י הגדרות חברת החלוקה האזורית והמעבר לשימוש בגז טבעי צפוי להוביל לחסכון של כ-40% בעלויות האנרגיה של המכבסה.

מנכ"ל דור אלון גז שי עזרא אמר כי "החברה שלנו מתמחה באספקת גז למוסדות רפואיים וגאה להמשיך מסורת זו ולזכות במכרז הראשון לאספקת גז טבעי בארגון בריאות. בעשור האחרון הסבה החברה את בתי החולים המובילים בארץ וביניהם בילינסון, סורוקה, רמב"ם, ברזילי ורבים אחרים. אין ספק שיכולתנו להסב מפעלים ומוסדות באופן בטיחותי ומהיר הפכו את החברה למובילה בתחום". מנכ"ל תל בר, עופר אופיר אמר כי "אנו גאים להיות הראשונים במערכת הבריאות ובמכבסות התעשייתיות הנכנסים לשלב האחרון לקראת הסבת מערכת האנרגיה לגז טבעי וצופים כי מהלך זה יוביל לחסכון משמעותי בעלויות האנרגיה שלנו לצד היותו פתרון ידידותי יותר לסביבה".

תל בר חתמה זה מכבר על הסכם עם חברת SUPER NG להנחת מערכת חלוקה. אספקת הגז צפויה בתחילת 2016. דור אלון טכנולוגיות גז תסב את המפעל עם חברת התכנון וההנדסה TMNG (הסבה, תכנון, רישוי, הקמה, ניהול ופיקוח). העבודות יכללו את ההליך ההנדסי מול רשות הגז והליכים סטטוטוריים מול הוועדה לתכנון ובניה למתקני גז טבעי בעיריית עפולה, תכנון וביצוע ההסבה הפנים-מפעלית עד שלב ההגזה.

החברה צופה כי פרויקט ההסבה יערך כשנה וחצי ולאחר מכן דור אלון גז תספק גז טבעי למכבסה במשך 5 שנים משלב הזרמת הגז למפעל. ההסכם עם דור אלון גז להסבת ואספקת הגז הטבעי נחתם לאחר זכייתה של דור אלון גז במכרז שנוהל על ידי החברה בלווי משרדי עורכי הדין ליפא מאיר (עו"ד אייל זליכה) GKH (עו"ד ענת קליין ונעמה קורח) ומשרד הייעוץ הלוי דוויק.

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נדל"ן ותשתיות?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!