להיזהר עם הבדיחות: הציוץ שהוביל למעצר בת 14

נערה בת 14 למדה על בשרה שיש חברות שאין להן חוש הומור, כשכתבה שהיא 'איברהים' מאל קעידה שמתכנן 'משהו גדול' בחודש יוני ■ חברת התעופה העבירה את הפרטים לבולשת הפדרלית, והנערה נעצרה לחקירה

יש נושאים שלא מתבדחים עליהם: נערה בת 14 נעצרה לאחר שהתבדחה בחשבון הטוויטרשל חברת התעופה 'אמריקן אירליינס', וכתבה כי מתוכנן 'משהו גדול'. בחברה לא לקחו סיכונים, העבירו את הפרטים ל-FBI - והיא נעצרה בידי המשטרה.

ה-BBC מדווח כי נערה הולנדית בת 14, שזוהתה רק כ"שרה", כתבה בחשבון הטוויטר של חברת התעופה אמריקן אירליינס את הציוץ הבא: "שלום שמי איברהים, אני מאפגניסטן ואני חלק מאל קעידה. ב-1 ביוני אני הולך לעשות משהו ממש גדול ביי".

אמריקן אירליינס, ששניים ממטוסיה נחטפו והתרסקו בפיגועי ה-11 בספטמבר, לא צחקה מהבדיחה: "שרה, אנו לוקחים את האיומים הללו מאוד ברצינות. כתובת ה-IP שלך והפרטים שכתבת יועברו למחלקת הביטחון שלנו ול-FBI" (סוכנות הביון הפדרלית של ארה"ב).

'שרה' נלחצה, וכתבה מייד כמה ציוצים עוקבים: "או מיי גאד אני רק צחקתי"; "אני מאוד מצטערת אני מפחדת עכשיו"; "אני צחקתי זאת הייתה חברה שלי לא אני תקחו את כתובת ה-IP שלה לא את שלי"; "ההורים שלי יהרגו אותי אם אני אספר להם את זה או מיי גאד בבקשה"; "החשבון שלי נפרץ אוקיי לא צייצתי כלום"; ולסיום: "אני צריכה עורך דין. יש עורך דין פה?"

שורת הציוצים גרמה לשיח ער ברשת החברתית, כשבסופו של דבר משטרת רוטרדם עצרה אותה לתשאול. היא שוחררה לאחר מספר שעות. משתמשים רבים שמו לב לשיח הער על העמוד רב התפוצה של חברת התעופה, ואלפים מהם הפכו להיות עוקבים של בת העשרה ההולנדית.

בתחילת השבוע טוויטר השעתה את החשבון של 'שרה' ובאמריקן אירליינס הורידו את תגובתם. המשטרה ברוטרדם מסרה כי היא עיכבה את הנערה כחלק מחקירה עצמאית ולא בגלל בקשה של חברת התעופה או ה-FBI.

צרו איתנו קשר *5988