הערכה: הפרקליטות תבקש 5 שנות מאסר לאולמרט

בנוסף, בלשכתו של ראש הממשלה לשעבר פנו לראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, בבקשה שייתן עדות אופי לטובתו בשלב הטיעונים לעונש במשפט הולילנד

לקראת שלב הטיעונים לעונש במשפט הולילנד שיתקיים ביום שני בשבוע הבא, נודע לחדשות 2 כי על-פי ההערכות, הפרקליטות צפויה לבקש מבית המשפט לגזור על נאשם מספר 8 - אהוד אולמרט - עונש של 5 שנות מאסר בפועל.

יחד עם זאת, בימים האחרונים התלבט אולמרט אם להביא עדים מטעמו. במהדורה המרכזית פורסם הערב (ה') כי בימים האחרונים נעשתה פנייה מלשכתו של ראש הממשלה לשעבר לראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, שכיהן תחת אולמרט לאורך הקדנציה, בבקשה לעדות אופי מטעמו. דגן נעתר לבקשה.

המשטרה: ראיות בחקירת החשד לשיבוש משפט נגד אולמרט

אתמול (ד') פורסם כי בעוד שבימים אלה נמצאת החקירה נגד אולמרט בחשד לשיבוש הליכי משפט לקראת סיום, מתגבשת במשטרה תשתית ראייתית שמבססת את החשדות נגד ראש הממשלה לשעבר ופרקליטו לשעבר, עו"ד נבות תל-צור.

פעולות החקירה הראשיות בפרשה זו הסתיימו, ובימים אלה מתבצעות השלמות, ונגבות עדויות נוספות. בשבועות האחרונים נחקרו מספר פעמים ראש הממשלה לשעבר ופרקליטו לשעבר בחשד לשיבוש הליכי משפט.

במשטרה סבורים כי יש בסיס להגיש כתבי אישום נגד אולמרט ונגד תל-צור בחשדות של שיבוש הליכי משפט והדחת עד.

לא ברור בשלב זה האם הפרקליטות תנסח כתבי אישום חדשים על סמך המידע, או שהחקירה תשמש לצורך הערעור בפרשות "ראשונטורס" וטלנסקי. הפרקליטות, שתקבל את המלצות המשטרה, תצטרך להכריע כיצד להשתמש בראיות.

יועץ התקשורת של אולמרט מסר בתגובה: "אין זה מפתיע שהדלפה מסוג זה משתחררת לחלל האוויר ימים בודדים בלבד לפני הדיון המיוחד על הטיעונים לעונש בפרשת הולילנד".

צרו איתנו קשר *5988