חוגגים 66: כך מינגלו והתמנגלו בכירי המשק ביום העצמאות

מי הגיע לחגיגת יום העצמאות של הפורום העסקי של בית התפוצות? ■ מי חגג עצמאות בביתו של האלוף במיל' עוזי דיין? ■ ואת מי אירח אודי אנג'ל בביתו בצהלה?

גירסת הפורום

תמורת 1,000 שקל לזוג, חברי הפורום העסקי של בית התפוצות חגגו 66 שנה למדינה. על רחבת הריקודים (רחבת הכניסה לבית התפוצות)

נצפו: דן תדמור, מנכ"ל בית התפוצות; ראובן אדלר, יו"ר אגודת ידידי בית התפוצות ורעייתו רונית; אירית אדמוני פרלמן, מנכ"לית אגודת ידידי בית התפוצות; חדווה וגיל שרון, מנכ"ל פלאפון; נאוה ברק ובעלה עו"ד שלום זינגר; עמי וליזיקה שגיא; רו"ח אילן וטל בירנפלד; ענת ושמואל פרנקל, מנכ"ל חברת ההשקעות אפסילון; כנה וזלמן שובל, לשעבר שגריר ישראל בארה"ב; אתי וגד פרופר, יו"ר חברת אוסם וחברת לוריאל; חנה פריזן מבנק הפועלים ובני פריזן מעצב התכשיטים; גד וטליה זאבי; הניה ומשה נור; פרופ' דוד ליבאי; עו"ד בני דון יחיא; גדי אונגר, מנכ"ל חברת קאיה מוטורס ואחרים.

כל ההכנסות הן תרומה לאירוח חיילי צה"ל ובני-נוער מהפריפריה בבית התפוצות.

אתי וגד פרופר/ צילום: אביב חופי
 אתי וגד פרופר/ צילום: אביב חופי

גירסת הדיין

גם בביתו של האלוף במיל' עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס, שבכוכב-יאיר באו לחגוג עצמאות: פרופ' ישראל אומן, חתן פרס ישראל; הרב יחיאל אקשטיין, נשיא הקרן לידידות; ד"ר אבי בקר, לשעבר מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי; אלי דדון, מנכ"ל מפעל הפיס ואחרים.

גירסת הביטחוניסטים

לרגל יום העצמאות, כינסה עיריית באר-שבע, במסגרת אירועי "שבתרבות" הפתוחים לציבור, את הביטחוניסטים: ראש השב"כ לשעבר, כרמי גילון; ראש המוסד לשעבר, שבתי שביט; יו"ר האגודה למען החייל וגיבור ישראל, אביגדור קהלני; וניצב יורם הלוי, מפקד המחוז הדרומי.

קהלני התייחס לפרשת דוד הנחלאווי: "התביישתי בשביל עם ישראל כשראיתי את הלוחם הזה"; גילון התייחס לאירועי תג מחיר: "אין לי הסבר אינטליגנטי לאוזלת היד בטיפול באירועי תג מחיר"; שביט התבטא באשר לתוכנית הגרעין האיראנית: "ישראל לא טעתה בכך שהמתינה ולא תקפה את הכור האירני"; ואילו ניצב הלוי התייחס לזליגת אמצעי לחימה מצה"ל לארגוני הפשיעה: "הגניבות של כלי הנשק מבסיסי צה"ל מקוממת. הם נגנבים מבסיסי צה"ל ולא מיוצרים בבית או מיובאים ממקום אחר בעולם".

אחרי הדיבורים, שרו כולם בצוותא עם עינת שרוף.

שבתי שביט כרמי גילון עינת שרוף יורם הלוי ואביגדור קהלני / צילום:צילום-מישל-אמזלג-דיאגו-צלמים
 שבתי שביט כרמי גילון עינת שרוף יורם הלוי ואביגדור קהלני / צילום:צילום-מישל-אמזלג-דיאגו-צלמים

גירסת החיילים

המרכז לחיילים בודדים ע"ש מייקל לוין קיים אתמול (ג') מסיבת מנגל בקן סאקר בירושלים, ובמקביל בגן ארלוזורוב בתל-אביב לכ-600 חיילים בודדים.

באו למנגל ולהתמנגל: מייקל אורן, לשעבר שגריר ישראל בארה"ב שבעצמו היה חייל בודד; ג'רמי לוין, מנכ"ל טבע המתפטר; ג'וש פלסטר, מנכ"ל העמותה המתפעלת את המרכז; וגם הרייט לוין - אמו של מייקל לוין, שנפל במלחמת לבנון השנייה, ועל שמו נקרא המרכז וציקי עוד, המכונה "אבי החיילים הבודדים".

דר איבלר ג'רמי לוין,חיילים,מייקל אורן,ג'וש פלסטר וציקיעוד/ צילום:יחצ
 דר איבלר ג'רמי לוין,חיילים,מייקל אורן,ג'וש פלסטר וציקיעוד/ צילום:יחצ

גירסת האנג'ל

בבית של אודי אנג'ל בצהלה חגגו אתמול בצהריים עצמאות 66 לצלילי להקת LIVE, שהרקידה על הדשא חוגגים כמו עדיה ופרופ' יצחק סוארי; דרורית ורטייהם ורוני פוקס; מיכאלה ברקו ורון צוקרמן; דני וצילי נוה; מיכאל שטראוס; אבי-צבי ורווית ברניב; איל חומסקי; דוד פתאל; דורי קלגסבלד ורעייתו; מודי ושרון כידון ואחרים.

אודי אנג'ל / צילום:אביב חופי
 אודי אנג'ל / צילום:אביב חופי

פרחי בר

מדענים ובליינים נפגשו לערב שכולו מדע ואלכוהול. המדענים ממכון ויצמן דילגו מבר אחד למשנהו בתל-אביב ודיברו עם בליינים תל-אביביים על התגליות הגדולות ועל השאלות הפתוחות בחזית המדע.

לצוות המדענים התלוו כוכבי תיאטרון גשר, שהציגו קטעים אמנותיים המתכתבים עם נושאי השיחות המדעיות. החבורה חתמה את הערב בתיאטרון לצלילי רביעיית ג'אז.

באו לשמוע ולהשמיע: פרופ' דניאל זייפמן, נשיא מכון ויצמן למדע; סגנו, פרופ' ישראל בר-יוסף; הדיקנים פרופ' צבי ליבנה ופרופ' גלעד הרן; יבנגי אריה, המנהל האמנותי של תיאטרון גשר; אלי זהר, יו"ר תיאטרון גשר; לנה קריינדלין, מנכ"לית התיאטרון; ישראל מקוב, יו"ר אגודת ידידי התיאטרון ורותי היילפרן, מנכ"לית האגודה.

מקוב זייפמן קריינדלין וזוהר / צילום:יחצ מכון ויצמן
 מקוב זייפמן קריינדלין וזוהר / צילום:יחצ מכון ויצמן

שויד: "אל תעירו אותי מהחלום"

גיל שויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט, ניפק לא מעט כותרות באירוע של המועדון המדעי של אגודת ידידי מכון ויצמן ביום חמישי האחרון. על תופעת התספורות אמר: "הטעות של הטייקונים היא לקיחת חובות שלא הצליחו להחזיר ולצערי גם הם וגם הציבור שילמו את המחיר. אני נמנע מלקחת הלוואות"; על הטבות המס שקיבלה צ'ק פוינט מהמדינה: "חוסר הבנה. מדינת ישראל תכננה מס על מנת שנביא רווחים לישראל למרות שרבה פעילותנו בחו"ל וזה מצליח לה. אני אישית, כישראלי, מעדיף לשלם כאן כי אני מכיר את הסביבה העסקית פה וכי אני ציוני אך הרף יכול להיחצות"; על עובדיו ועל בריחת המוחות: "אצלנו אין בריחת מוחות ואין רילוקיישנים. אני לא אתן יד לעזיבה של אנשים לחו"ל מעבר לשנה, שנתיים של לימודים. זה חינוך שקיבלתי מהבית אך גם המדינה צריכה לעזור להם להישאר כאן"; על הדוחות הכספיים של צ'ק פוינט: "רף הציפיות מאתנו תמיד גדול ואנו תמיד צריכים להכות את התחזיות וזה לא פשוט"; על מינוי מנכ"ל אמריקאי בחברות סטארט-אפ ישראליות: "לרוב זה כישלון גדול ואני טוען את זה כבר שנים. זה לא כי הם לא טובים אלא פשוט לוקחים את החברות לכיוונים אחרים. תראו את טבע, קומברס ויש עוד דוגמאות"; על המצב המדיני: "דווקא היום קל לנו יותר כי להבדיל מפעם, התעשייה שלנו בעלת מוניטין בחו"ל.

"אם חלילה תהיינה מגבלות מדיניות בשל הקיפאון המדיני, זה יפגע בנו מאוד"; וברמה האישית אמר: "אני לא רואה עצמי עושה משהו אחר. מבחינתי חלום כמו צ'ק פוינט יכול להתגשם פעם אחת, ולכן אני תמיד אומר - 'אל תעירו אותי מהחלום'".

באו לשמוע: פרופ' דניאל זייפמן, נשיא מכון ויצמן; שמשון הראל, יו"ר אגודת ידידי מכון ויצמן; יעל גורן, מנכ"לית האגודה; גדעון המבורגר; סמי וטובה סגול; עו"ד חנינא ברנדס; איש העסקים פסקל מנטו ואשתו אילנה; דרור תורן, משנה למנכ"ל אמריקה ישראל; אהוד שפירא, יו"ר פסגות; רוני רוס, יו"ר פנורמה; שאול לוטן, מנכ"ל ובעלים קבוצת משולם לוינשטיין; יעל גיט, שותפה מנהלת קרן להב; אהוד רצאבי, יו"ר איל"ן ונשיא לה"ב; ניצב במשטרה חגי דותן; עומר קרזל, ביומו הראשון כמנכ"ל פועלים שוקי הון; חנן מור; ההייטקיסטים גיא גמזו ואביעד מייזלס; דיוויד אסיא, מייסד מג'יק; עמיר שאלתיאל, יו"ר אלדר; דן פרופר; גיורא אקרשטיין; אורי בלאק, בכיר בסאפ; האדריכל משה צור; גד זאבי ואחרים.

גיל שויד ושמשון הראל / צילום:אוהד הרכס ואיתי בלחסן
 גיל שויד ושמשון הראל / צילום:אוהד הרכס ואיתי בלחסן

צרו איתנו קשר *5988