פרקליט המדינה: "פרשת הולילנד - תמרור אזהרה מרתיע"

פרקליט המדינה, שי ניצן, שלח איגרת לכלל הפרקליטים בעקבות גזר הדין בפרשת הולילנד, אותה כינה "אחת מפרשות השחיתות הגדולות עמן נאלצנו להתמודד"

החלטתו של השופט דוד רוזן לשלוח את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ל-6 שנות מאסר בפועל נתפסה על-ידי רבים כיום עצוב לדמוקרטיה הישראלית, אך היוותה גם הצלחה גדולה לפרקליטות המדינה.

הערב (ג') שלח פרקליט המדינה, שי ניצן, איגרת מיוחדת לכלל הפרקליטים, ובה התייחס לגזר הדין החמור: "אנו תקווה כי המסר שיצא מבית המשפט יחלחל לכל שדרות החברה הישראלית וישמש תמרור אזהרה מרתיע לכל הפועלים במרחב הציבורי".

"פרשת הולילנד היא אחת מפרשות השחיתות הגדולות עמן נאלצו המשטרה והפרקליטות להתמודד עד היום", פתח ניצן את האיגרת יוצאת הדופן. "העמדתם לדין של אישים מוכרים ופרנסי ציבור אינה עניין של מה בכך ואיננה דבר מובן מאליו; קל וחומר שליחתם לנשיאה בעונשי מאסר ממושכים".

"בהיבט זה עמדה היום מערכת אכיפת החוק בהצלחה בעוד מבחן מכונן. לא בכל מדינה בעולם יש בתי משפט ומנגנוני חקירה ותביעה עצמאיים, הפועלים בלא מורא גם מול הבכירים, המקושרים והחזקים ביותר", הוסיף ניצן ושיבח את עבודת הפרקליטות, שלדבריו "הציבה לה להביא לביעור השחיתות הציבורית".

"פרשת שחיתות בוטה וחמורה"

"אני בטוח כי גם בלבכם, כבלבי, התעוררה היום תחושה לא קלה, עת נחשפו בפנינו בקלונם של מנהיגים ואישים מובילים המוכרים לכולנו. הרשעתם ושליחתם למאסר ודאי איננה מעוררת שמחה או נחת", כתב ניצן. "יחד עם זאת, היא מובילה אותנו לתקווה כי פרשה זו תגרום להקטנה משמעותית של הסיכוי שעבירות דומות לאלה ייעברו בעתיד".

ניצן התייחס לשלב הטיעונים לעונש ואמר כי דרישות הפרקליטות "עלו בקנה אחד עם העובדות שהוכחו ויהלמו את חומרת העבירו שבוצעו". לדברי ניצן, "בכך ביטאה הפרקליטות את אמונתה הבסיסית שבפרשת שחיתות כה בוטה וחמורה, העונש הראוי הוא שנות מאסר משמעותיות לצד קנסות כבדים".

לדברי פרקליט המדינה, הטיפול בפרשת הולילנד ובספיחיה טרם הסתיים. "אפשר שבמאבק המתמשך בשחיתות יש לעיתים תחושה של עליות ומורדות, אבל דבר אחד אנו מבטיחים לעצמנו: ריפיון ידיים לא יהיה".

צרו איתנו קשר *5988