נעילה חיובית בבורסה; בבילון זינקה 10.6%, אופקו 4%

ביום שישי טיפסו מדדי הדאו ג'ונס וה-S&P 500 לשיאים חדשים ■ בנק לאומי לקראת הסכם עם משרד המשפטים האמריקאי ■ השותפות בשרה ומירה מצרפות מפעילה חדשה ■ מחזור המסחר נותר נמוך בסגירה

חדר מסחר / צילום: שמעון בלול  מבעד לעדשה
חדר מסחר / צילום: שמעון בלול מבעד לעדשה

המסחר בבורסה באחד העם נחתם היום (א') בעליות, כאשר מדד המעו"ף טיפס בכ-1% ורחוק כעת בכ-0.5% משיא כל הזמנים שנקבע באפריל ועמד על 1,422.4 נקודות. זאת, לאחר שגם ביום שישי טיפסו מדדי הדאו ג'ונס וה-S&P 500 לשיאים חדשים, והמניות הדואליות חזרו ברובן עם פערים חיוביים מוול סטריט. מחזור המסחר הסתכם בכ-597 מיליון שקל.

כאמור, יום המסחר האחרון בוול סטריט (ו') ננעל במגמה חיובית, לאחר פרסום דוח התעסוקה לחודש מאי. גם באירופה ננעל המסחר בעליות שערים.

לפי הדוח המשק האמריקאי הוסיף 217 אלף משרות בחודש החולף, לאחר הוספה של 288 אלף משרות בחודש אפריל. הנתון היה בהתאם לצפי הכלכלנים. שיעור האבטלה נותר על 6.3% לעומת צפי לעלייה ל-6.4%.

בבנק לאומי ממליצים במסגרת הסקירה השבועית, לשמור על חשיפה גבוהה לאפיק המנייתי, בדגש על מניות חו"ל. עם זאת, מציינים בלאומי, הסיכון באפיק המנייתי עולה ככל שנמשכת העלייה במכפילי הרווח, כשקצב הצמיחה המתון בישראל יקשה על הפירמות המקומיות להציג גידול משמעותי ברווחים בשנה הקרובה. בנוסף, ממליצים כלכלני הבנק על הגדלת משקל החשיפה לשווקים מתעוררים על חשבון השווקים המפותחים. להערכתם, התמחור האטרקטיבי באופן יחסי של מדדי המניות בשווקים אלו, עשוי להביא לתשואות יתר במידה והעליות בשוקי המניות העולמיים ימשכו.

עוד הפרשה לבנק לאומי

מניות טבע , פריגו , אופקו וקמהדע רשמו עליות חדות על רקע פערים חיוביים מול ניו-יורק.

בנק לאומי דיווח היום כי הוא נמצא במגעים מתקדמים עם משרד המשפטים האמריקאי בכדי להסדיר את הסוגיה הנוגעת לפעילות הקבוצה מול לקוחות שהינם נישומי מס בארצות הברית בשנים 2010-2002. (לסיפור המלא)

שבוע לאחר שקבוצת עזריאלי חתמה על הסכם למכירת טמבור, נראה כי מתגבש הסכם למכירת חברה בת נוספת של גרנית הכרמל (המשתייכת לקבוצה) - חברת שיווק הדקלים סונול. בתחילת השנה פורסם ב"גלובס", כי קבוצת עזריאלי ניסתה לעניין את איש העסקים שלמה שמלצר, בעלי קבוצת הרכב והליסינג שלמה אחזקות, ברכישת סונול. כעת נודע ל"גלובס", כי המו"מ בין הצדדים נמצא בשלבים מתקדמים, ומקורות בענף הדלק מעריכים כי העסקה קרובה לסגירה. על פי הערכות דורשת קבוצת עזריאלי עבור סונול כחצי מיליארד שקל. שמלצר עצמו סירב היום להגיב לידיעה, כמו גם מנחם עינן, יו"ר גרנית הכרמל, ויובל ברונשטיין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי.

אלביט מערכות הודיעה היום כי נבחרה על ידי משרד ההגנה השוויצרי כספק המועדף של מטוסים ללא טייס (מל"טים) לתוכנית החדשה למל"טי מודיעין - "מל"ט 15".

חברת הכשרה אנרגיה והשותפים הנוספים ברישיונות שרה ומירה מדווחים הבוקר כי התקשרו בהסכם לצירופה של חברת אנרג'יאן (Energean E&P Holdings Ltd) כשותפה ברישיונות ומינויה של אנרג'יאן כמפעילת הרישיונות. (לסיפור המלא)

על פי דיווח בארה"ב בסוף השבוע האחרון, ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט ערכה פגישות עם בבילון במטרה לשתף פעולה בניסיונות לנהל בצורה המיטבית את תופעת הפרסומות הקופצות, pop-ups. על פי הדיווח, מיקרוסופט נפגשה עם חברות ישראליות נוספות כגון איירון סורס, שניהלה מגעים למיזוג עם בבילון, ופריון, אשר מיזגה לתוכה את חטיבת הכלים של קונדואיט.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988