חשד: בעלי מוסכים ביימו תאונות דרכים ועקצו חברות ביטוח

11 חשודים, בהם 3 אחים, נעצרו בחשד שזייפו תאונות ונזקים לכלי רכב על מנת לתבוע את חברות הביטוח - והוציאו מהן במירמה מיליוני שקלים בתרגיל עוקץ

מוסך / צילום: רויטרס
מוסך / צילום: רויטרס

חשד להונאת ענק של בעלי מוסכים נגד חברות ביטוח בארץ: חוקרי יחידת ההונאה במחוז מרכז במשטרה עצרו אתמול (ב') 11 חשודים במעורבות בפרשת עוקץ של חברות ביטוח. במשטרה מעריכים כי כל החשודים, בהם 3 אחים, ביימו תאונות דרכים כדי להוציא מיליונים מחברות הביטוח.

על-פי החשד, 3 מוסכי פחחות וצבע בתל-אביב, נס-ציונה ופתח-תקווה ביימו תאונות כדי לאפשר ללקוחות למכור את רכבם במחיר מחירון. במשטרה מעריכים כי מדובר בעשרות מקרים ובנזק של מיליוני שקלים לחברות הביטוח.

מעצר החשודים התאפשר בתום חקירה סמויה שנמשכה מספר חודשים, לאחר שהתקבל מידע בחברת חקירות שהועסקה על-ידי חברות ביטוח.

במשטרה מעריכים כי העוקץ בוצע בשתי דרכים מרכזיות: בחלק מהמקרים אנשי המוסך לקחו רכבים תקינים - באישור בעלי הרכב - הסבו להם נזקים כך שייראה כאילו עברו תאונה והציבו את כלי הרכב בכביש בו לכאורה בוצעה תאונה. לאחר מכן התקשרו הנהגים לחברות הביטוח והגישו תביעה. חברות הביטוח הביאו גרר ושמאי מטעמם, שהעבירו את המכוניות למוסכים של החשודים, והשמאים כמובן לא ידעו כי התאונה בוימה.

לעתים, טוענים במשטרה, אף בוימו תאונות בין שני כלי רכב, ושני הנהגים הגישו תביעות לחברות הביטוח.

בשיטת הפעולה השנייה, על-פי החשד, החליפו המוסכים חלקי רכב תקינים בחלקים פגומים כגון פח. לאחר מכן הגישו הנהגים תביעה בגין תאונה - שלא הייתה ולא נבראה - בליווי תמונות ה"נזק".

מאות כלי רכב ניזוקו במכוון

עד כה איתרו השוטרים מאות מכוניות שבוצעה בהן חבלה למטרת התביעה. במשטרה טוענים כי על מנת לטשטש את מעשיהם, בעלי המוסכים פנו כמעט לכל חברת ביטוח שקיימת בארץ.

מתוך 11 החשודים, הובאו במהלך היום 6 מעורבים להארכת מעצרם. מעצרו של אחד מהם הוארך ב-6 ימים, והדיון בעניינם של החשודים האחרים עוד מתנהל. כמו כן נבדק החשד למעורבות של גורמים נוספים מעבר לאנשי המוסך.

צרו איתנו קשר *5988