שנת הלימודים תיפתח? ראשי רשויות בדרום יפגשו עם פירון

מאות הורים כבר חתמו על עצומה ברשת שקוראת להשבית את הלימודים בשל המשך הירי, וראשי הרשויות בדרום ובשפלה מודאגים: "לא נאפשר קיום שגרה בלתי נסבלת של חיים תחת איום טילים"

השר שי פירון /  צילום: אוריה תדמור
השר שי פירון / צילום: אוריה תדמור

שבוע לפתיחת שנת הלימודים: בעוד האש בדרום לא פוסקת וראש הממשלה אמר כי יתכן ומבצע צוק איתן ימשך גם אל תוך שנת הלימודים הבאה, מתגברת המחלוקת בין משרד החינוך שמעוניין לפתוח את שנת הלימודים בזמן לבין ראשי הרשויות בדרום וההורים המודאגים שטוענים כי זו חוסר אחריות להתחיל ללמוד במצב ביטחוני כזה.

הבוקר ייפגש שר החינוך שי פירון עם ראשי רשויות מהדרום בשדרות, וינסה להרגיע לקראת ה-1 בספטמבר. השר יסביר כי המשרד ערוך לפתוח את שנת הלימודים כסדרה בכל מחוז הדרום, על פי הנחיות פיקוד העורף. "שנת הלימודים תפתח כסדרה. מערכת החינוך ערוכה לכל תרחיש ביטחוני", אמר פירון בסוף השבוע שעבר.

ראשי העיריות והמועצות המקומיות בדרום מבהירים מצידם כי לא יסכנו את התלמידים בערי הדרום. "לא נאפשר קיום שגרה בלתי נסבלת של חיים תחת איום טילים", אמר אתמול (ראשון) ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי. "עלינו להשתדל לקיים שגרה ככל שניתן, אך בלי פשרות בכל מה שקשור לשמירה על החיים. כך יהיה גם בנוגע לפתיחת שנת הלימודים".

גם ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, הביע עמדה דומה והכריז: "כל עוד נמשך ירי הטילים מרצועת עזה, לא נפתח את שנת הלימודים באשקלון. לא נחזור בשום אופן לשגרה תחת אש. רק כשיהיה ברור לנו לחלוטין שאין סכנה של ירי טילים, התלמידים יחזרו לגנים ולבתי הספר. לא נסכן חייהם של תלמידים, רק כדי לשדר שאצלנו הכל בסדר".

לצד ראשי הרשויות, גם הורי התלמידים חוששים מאוד לשלוח את הילדים לבתי הספר והגנים. תחת הכותרת "משביתים את שנת הלימודים בכל הארץ" - הורים רבים חתמו על עצומה בנושא. "הודעת כי אתם, משרד החינוך, ערוכים לכל מצב ביטחוני. להזכירך כבוד שר החינוך, אנו מצויים במצב מלחמה!", נכתב בעצומה - עליה חתמו כבר יותר מ-800 בני אדם, בקריאה שלא לפתוח את שנת הלימודים עקב המצב.

בארגון ההורים הארצי אמרו כי במקרה של ירי לא יתקיימו לימודים - אך הבהירו שמרבית בתי הספר והגנים ממוגנים, זאת לאחר סבב טלפוני שערכו. עם זאת, הבעייתיות היא הדרך לבית הספר - בה הילדים חשופים לחלוטין במקרה של אזעקה. עם זאת, לפי הערכת גורמים במערכת החינוך, להורים יש ממה לחשוש: כשליש ממוסדות החינוך ברחבי הארץ, כ-1,500, אינם ממוגנים לפי התקנים.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988