לאחר "חגיגות הניצחון": איסמעיל הנייה הובהל לבית חולים

טרם נמסרו פרטים נוספים על מצבו או על הנסיבות שבגללן נזקק הנייה לטיפול רפואי ■ מנגד, כלי תקשורת ערביים פרסמו הודעת הכחשה מפי בנו של סגן יו"ר הלשכה המדינית של חמאס

שייח' חמד בן חליפה א-ת'אני ואיסמעיל הנייה / צילום: רויטרס
שייח' חמד בן חליפה א-ת'אני ואיסמעיל הנייה / צילום: רויטרס

ראש ממשלת חמאס בעזה לשעבר, איסמעיל הנייה, הובהל אמש (רביעי) לבית חולים. טרם נמסרו פרטים נוספים על מצבו או על הנסיבות שבגללן הוא נזקק לטיפול רפואי.

מנגד, כלי תקשורת ערביים פרסמו הודעת הכחשה מפי בנו של סגן יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, עבד א-סלאם הנייה, לפיה השמעות בדבר אשפוז אביו אינן נכונות. לדבריו, הנייה ביקר בבית החולים שיפא בעזה בכדי לבקר את הפצועים שנפגעו במהלך תקיפות צה"ל ברצועה.

אתמול, אחרי 50 ימי לחימה במסגרת מבצע "צוק איתן", יצא הנייה מהבונקר והגיע ל"חגיגות הניצחון" עם ההמונים בעזה. "התחלנו את המערכה בירי לעבר חיפה וכך גם סיימנו", אמר הנייה להמונים שהריעו לו. "שרטטנו קו התקדמות לירושלים. נחזיר את הפליטים לבתיהם. לא חגגנו את עיד אל-פיטר, אבל היום אנחנו חוגגים את חג הניצחון.

"אנו מברכים את כל השאהידים והלוחמים. המלחמה - שטרם נראתה כמותה - נמשכה 51 יום. אין לנו מילים לתאר את גודל ההישג. המערכה הראתה כמה חמאס התפתח בשנים האחרונות. עברנו במהלך המבצע מהגנה מפני התוקפנות - להתקפה על השטח הציוני". הוא הוסיף, כי בשמונה השנים האחרונות העם הפלסטיני בעזה חי תחת מצור וכי "גדודי אל-קסאם הביסו את צה"ל באוויר, בים, בקרקע ומתחתיה".

הנייה התייחס גם למחיר הכבד ששילמו הפלסטינים בלחימה, לאחר שיותר מ-2,000 בני אדם מצאו את מותם ברצועת עזה. "אנחנו מגנים על האדמה", הצהיר הנייה. "ההרוגים הם הסמלים של הניצחון שלנו. הסמלים של הכבוד הלאומי שלנו ברכות, תשואות להרוגים ולקורבנות שנפלו במהלך המערכה".

יום קודם לכן, זמן קצר לאחר כניסתה של הפסקת האש בין ישראל לחמאס לתוקף, יצאו בכירים בארגון חמאס מהבונקרים שבהם הסתתרו במהלך מבצע "צוק איתן", ביניהם גם מחמוד א-זהאר, חבר ההנהגה המדינית של חמאס בעזה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988