חדשות ערוץ 10 | לפני כולם

שכר הטאלנטים בערוץ 10 יקוצץ: ישתכרו עד 45 א' ש' בחודש

חלק מכוכבי הערוץ, ובהם ירון לונדון ומוטי קירשבנאום, אינם מרוצים מהורדת השכר הדרמטית ■ המהלך הוא חלק מתוכנית קיצוצים נרחבת בערוץ 10 ■ המנכ"ל יוסי ורשבסקי ירוויח 40% משכרו של המנכ"ל הקודם רפי גינת

יוסי ורשבסקי / צילום: תמר מצפי

רף השכר העליון של הטאלנטים הבכירים של ערוץ 10 יעמוד מעתה על 45 אלף שקל - כך החליט מנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי, במסגרת תוכנית הקיצוצים הדרמטית של הערוץ.

עם זאת, ל"גלובס" נודע כי מבין המגישים והעיתונאים הבכירים בערוץ, אף אחד עדיין לא חתם על חוזה ובו בא לידי ביטוי הקיצוץ המדובר.

עוד נודע כי כמה מכוכבי הערוץ, ובהם ירון לונדון ומוטי קירשבנאום, מסרבים לפי שעה לתנאים החדשים שמציע להם הערוץ - הכוללים קיצוץ של בין 40-50% משכרם.

עוד נודע כי פרט ללונדון ולקירשנבאום, המגישים תוכנית יומית הנושאת את שמם, בין הטאלנטים שקיבלו הודעה על קיצוץ חד-כיווני גם תמר איש-שלום, רביב דרוקר, אושרת קוטלר, צביקה יחזקאלי, אלון בן-דוד וגיא זהר - שהרוויחו עד עתה בין 60-80 אלף שקל בחודש.

בסך-הכול בחברת החדשות של ערוץ 10 יש לכל היותר 15 עובדים בכירים שמרוויחים יותר מ-30 אלף שקל. אלה יספגו קיצוצים של 25% משכרם לפחות.

קיצוץ השכר בערוץ 10 הוא חלק מתוכנית קיצוצים נרחבת, שמטרתה להוריד 20% מתקציב הערוץ. בכלל זה נחתמים מחדש הסכמים עם ספקים, וקרוב ל-20 עובדי מטה פוטרו.

השפעה כוללת על השוק

קיצוץ השכר נוגע לעובדים המרוויחים 10,000 שקל ומעלה, והוא אינו קיצוץ השכר הראשון שעובדי ערוץ 10 חווים במהלך 12 שנות קיומו.

יש לציין כי לא בכדי נבחר הסכום של 45 אלף שקל כרף עליון. השכר החדש הוצמד לשכר החוזה המיוחדים של השידור הציבורי. זאת בין היתר מתוך ההבנה כי תאגיד השידור הציבורי החדש שיקום, עשוי להיות המתחרה העיקרי על לבם של עיתונאי ערוץ 10 שיסבלו מהקיצוץ.

העובדה שגם בחדשות 10 וגם ברשות השידור הנבנית מחדש לא יעלה שכר העיתונאים והמגישים הבכירים על אותו רף, מורידה את ערכם של העיתונאים בשוק הטלוויזיה, שנהנה במהלך השנים מפריחה, שיש יאמרו כי היא גם מוגזמת. לא אחת שכרם - במיוחד של המגישים הבכירים - עמד על למעלה מ-100 אלף שקל ואף הגיע ל-200 אלף שקל במקרים יוצאי דופן.

לא מן הנמנע כי המהלך ישפיע גם על עובדי חברת החדשות של ערוץ 2.

פערים בדיווח

יש לציין כי בכל הקשור לחוזי הבכירים בחברות חדשות 10, אשר נהנו מהחיזור של גופי השידור לאורך השנים, ישנם פערים בין שכרם בפועל לבין השכר המפורסם שלהם. רבים מהעיתונאים מגישים חשבוניות ועליהן עלות שכר גבוהה משמעותית משכרם בפועל. גם הסכום של 45 אלף שקל עשוי להיות גבוה יותר בחלק מהמקרים.

דרוקר וזהר וסוכניהם של צביקה יחזקאלי ותמר איש-שלום סירבו להגיב לדברים. נציגה של אושרת קוטלר אמר כי פגישה בעניינה תתקיים רק בהמשך השבוע.

בערוץ 10 סירבו להגיב על הדברים.

ורשבסקי ירוויח 70 אלף שקל בחודש - 40% משכרו של רפי גינת

יוסי ורשבסקי, שחזר בחודש יולי האחרון לשמש כמנכ"ל ערוץ 10, ירוויח 70 אלף שקל בחודש.

ל"גלובס" נודע כי שכרו של ורשבסקי מהווה רק 40% משכרו של קודמו בתפקיד רפי גינת, אשר על-פי פרסומים הרוויח 175 אלף שקל בחודש, לא כולל שכרו כמפיק ומגיש תוכנית התחקירים שהוביל בערוץ, "כלבוטק".

כמנהל הערוץ, שכרו של ורשבסקי הוא כיום השכר הגבוה ביותר בערוץ, אולם הוא נמוך משמעותית משכרו בסיבוב הקודם כמנכ"ל לפני כשנתיים, ונמוך משל המקבילים לו בגופי השידור האחרים.

ורשבסקי ויתר גם על נתח מהשכר אותו הרוויח בתפקידו הקודם כיו"ר זרוע המדיה של קבוצת פובליסיס.

לא מן הנמנע כי במסגרת ההסכמים של ורשבסקי עם בעל השליטה בערוץ יוסי מימן, ייצוב מצבו של הערוץ והעברתו לרישיון תחת משקיע יתגמלו אותו בהמשך.

ורשבסקי סירב להגיב לדברים.

רביב דרוקר גיא זהר אושרת קוטלר ותמר איש שלום / צילומים: תמר מצפי ואלדד רפאלי
 רביב דרוקר גיא זהר אושרת קוטלר ותמר איש שלום / צילומים: תמר מצפי ואלדד רפאלי

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988